На Гончарівському полігоні випробували броньовик «Козак» (Відео)
На Гончарівському військовому полігоні пройшла демонстрація нового бойового модуля, який був встановлений на бойовій колісній броньованій машині «Козак-2М».
Це тристоронній проект, у якому беруть участь турецька компанія Aselsan, державне Київське конструкторське бюро «Луч», а також приватне підприємство НВО «Практика», яке є розробником та виробником бойової броньованої машини.
Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Сергій Згурець.
«Представлений модуль може оснащуватись різними типами кулеметів, але головна його ударна сила — це вітчизняний протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр» у виконанні зі збільшеною кількістю ракет на пусковій. Це чотири ракети РК-2С. Максимальна дальність пуску — 5 кілометрів, бронепробиття за динамічним захистом — 800 міліметрів.
Також можуть застосовуватися ракети з уламково-фугасною, а також із термобаричою бойовою частиною. Система управління ракетою — лазерна, напівавтоматична. Перезарядження — через люки на даху машини.
Маса модуля — у межах 400 кілограмів. Модуль оснащений одномоментними двигунами, які забезпечують швидкість перекидання вісі прицілювання, за твердженнями представників турецької компанії, до 30° на секунду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Черніговом випробували безпілотника, який вражатиме ворога
Під час випробувань у день були здійснені пуски керованою протитанковою ракетою РК-2С на відстань у 1, 8 кілометри по мішені, що рухається, а також вночі — на відстані у 3 кілометри по броньованій цілі, з використанням тепловізору компанії Aselsan. За пусками спостерігала закордонна військова делегація. Пуски були вдалими.
Раніше ДержККБ «Луч» та представники компаніі Aselsan проводили бойові пуски з іншої бойової машини, яка була представлена компанію «Українська бронетехніка». Можна припустити, що застосування різних мобільних платформ є відлунням українських реалій, де спецекспортери використовують усі можливі варіації, аби задовольнити вимоги закордонних замовників», — йдеться у повідомленні.