На маніяків – з кулаками: дітей із проблемних сімей навчаю відбиватися (Відео)

Уроки самозахисту для дітей із неблагополучних сімей влаштовують у Чернігівському центрі соціально психологічної реабілітації.

– Так вдар знизу.. ого, молодець.

Боксер, який сам виріс без батька, на волонтерських засадах навчає дівчаток і хлопчиків захищатися.

– У мене батько прийшов з Афганістану, вживав алкоголь. Мене виховала сама мама, я ріс слабким, бокс допоміг мені стати чоловіком, – Сергій Горностаєв, боксер.

Від настирного залицяльника та небажаних обіймів відбитися за допомогою «ухилянь» боксер радить дівчаткам. Психологи переконують, що сексуального насилля найбільше зазнають діти у малолітньому віці. За рік таких випадків назбиралося аж десятеро.

– Це хлопчики і дівчатка віком від 6 до 15 років, і, як я уже казала, то страждають і дівчатка, і хлопчики  однаково. І ми надаємо їм допомогу, хто якої потребує, хто медичну, але найчастіше діти потребують психологічної поглибленої допомоги, – Юлія Олифіренко, заступник начальника обласної служби у справах дітей.

Найчастіше стрес після сексуального чи фізичного насилля психологи знімають за допомогою ігрових вправ. Проте такі методи діють лише на малечу.

– Насамперед це перспективні методики _ це методики сім’ї, малюнок дерева та інші методики. Діти, які зазнали насильства, також стають агресивними. Недарма кажуть, що насильство породжує насильство, – Олена Данилець, практичний психолог.

Про свої проблеми з психологом реабілітаційного центру тепер можна поговорити ще й по телефону. Таку послугу запровадили рік тому.

– Працюють два психологи на телефоні довіри. Звертаються як дітки, які потрапили в негарну ситуацію, так і батьки, – Григорій Писанка, директор чернігівського центру психологічної реабілітації.

Профілактиці протидії сексуальному насиллю над дітьми в цьому закладі відвели аж 16 днів. Дітям розкажуть, куди варто звертатися за найменшої проблеми та хто стане на їхній захист.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register