Нова школа і садок у мікрорайоні Бобровиця: коли мрії втіляться в реальність (Відео)

– Ходила я до цієї школи – обіцяли побудувати нову. Ходили діти – обіцяють нову. Ходить внучка – обіцяють нову. На жаль, нічого немає. Тож чекаємо, сподіваємось.

Так жителі мікрорайону Бобровиця в Чернігові розказують про тенденції побудови нового навчального комплексу замість нинішньої школи №23.

«Великий мікрорайон. Школа нова потрібна. Реалії такі, що ця школа вже не відповідає зовнішнім виглядом», – Олена Величко, директор чернігівської ЗОШ №23.

Планують обновку вже давно. Ще два роки тому були навіть громадські слухання. Вирішили – будувати треба. Але віз і нині там. Із реально створеного – ескіз.

«Це ескізний проект щодо реконструкції школи №23 у навчально-виховний комплекс», – Олександр Тимошенко, депутат Чернігівської міської ради.

Тобто планують новенькі школу і садочок разом. Територія дозволяє – помістяться ще два спортивні майданчики. Весь мікрорайон буквально марить новим закладом. Перехожі, які навіть не хочуть світитись на камеру, почувши про школу, зупиняються і говорять.

– Школа дуже потрібна. Тому що район дуже розширився. Тут вже стільки людей.

– Мікрорайон тут дуже великий і школа тут не те, що потрібна, а необхідна.

Це й не дивує. Адже через таку ситуацію половина мікрорайону розвозить своїх дітей по навчальних закладах усього міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На харчування школярів Чернігова у 2019 році витратять понад 20 млн грн

«Проживає дітей дошкільного віку 400 осіб і шкільного віку приблизно 700. Тобто майже 1100 дітей вимушені їздити. По всьому місту Чернігову», – Олександр Тимошенко, депутат Чернігівської міської ради.

Щодо теперішнього стану підготовки до будівництва, то можновладці запевняють, що от-от повинні закінчити робочий проект.

«На цей час проектна організація – фірма «Атік» – розробляє проект цієї школи. Це буде дитячий садочок і восьмирічка. Строки – думаю, що робочий до кінця цього року буде», – Олександр Атрощенко, заступник чернігівського міського голови.

Він дасть зелене світло останньому кроку для втілення мрії жителів Бобровиці – виділенню фінансів. Чому ж процес так повільно просувається і традиційно немає грошей, у депутатів міської ради свої відповіді.

«Причини? Мабуть, вирішують, що є більш нагальні питання в місті, які треба вирішувати», – Олександр Тимошенко, депутат Чернігівської міської ради.

Депутати та чиновники зазначають, що серед планів мерії – 100% не фінансувати проект, який потягне під 100 мільйонів. Будуть намагатись залучити державні кошти з різноманітних фондів. Але це вже перспективи наступного року.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register