Перехідний вік: час співпрацювати (Відео)
Бунт дитини-підлітка проти авторитету батьків у психології характеризують поняттям «перехідний період у розвитку нашого молодого покоління». Як рідним пережити часи, коли їхні чада вже не діти, але ще не дорослі, розказує практикуючий психолог Тетяна Глюк.
— Підлітковий вік, або перехідний період. Це доволі довготривалий період. Десь із 11 років і може тривати до 18 років. Це період, коли відбуваються серйозні зміни в розвитку дитини і це обумовлює її поведінку. Діти стають більш емоційними, дуже втомлюються. Процеси збудження переважають над процесами гальмування. Підліток дуже швидко «загорається». В цей час він починає відчувати те, чого не було до цього – зацікавленість зовнішністю, місцем у колі друзів.
Діти починають почуватися дорослими
— Дитина починає почуватися дорослою. І якщо батьки не ставляться до дитини як до дорослої, обов’язково будуть конфлікти – криза.
Пояснюйте, а не забороняйте
— Дозволити дитині стати дорослою. Не просто забороняти, а пояснити, чому забороняєш. Тобто чому, наприклад, підлітку треба приходити додому раніше. Тобто накази в цьому віці вже не працюють. Ще одна особливість підлітків у цей період – вони хочуть бути в колі однолітків, друзів.
Підліток віддаляється від батьків до друзів
— Вони навчаються взаємодії. Вони віддаляються від дорослих, ті перестають грати для них певну роль.
Станьте другом для своєї дитини
— Якщо батьки не стали друзями дитині до підліткового віку, далі буде дуже і дуже складно. Тому в цей важливий період треба дозволити дитині ставати дорослою, але залишатись для неї другом.