Під пильним оком журналістів Сахневич перестав агітувати проти децентралізації. Чи надовго? (Відео)

Гарячою видалася нарада, організована заступником губернатора Леонідом Сахневичом. У стінах ОДА він зібрав голів райдержадміністрацій, районних і міських рад, аби обговорити питання формування територіальних громад області.

 «Нема жодних чиновників, є люди, які хочуть щось зробити, і закон треба виконувати», заступник голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич.

Однак виконують цей закон чиновники, м’яко кажучи, неохоче. Спіч Сахневича не знайшов підтримки в присутніх, натомість керівники міст закидують обласній владі саботаж децентралізації. Андрій Богдан – мер Городні – відкрито висловив своє невдоволення діями чиновників. За його словами, вони навмисно гальмують процес створення громад, адже не бажають втрачати свого впливу на райони.

 «Ви хочете нові громади умонтувати в радянську систему. Систему треба ламати, оці люди, які сидять за трибуною, вони по-іншому думати не будуть», – городянський міський голова Андрій Богдан.

Натомість Сахневич божиться – він двома руками ЗА створення громад. Каже, ЗМІ дарма приписують йому авторство гасла “Один район – одна громада”. Заступнику губернатора не подобається, що болючій для чиновників темі децентралізації журналісти буцімто приділяють забагато уваги.

 «Показуйте позитив, чому в інтернеті одна новина позитивна, а 20 негативних? не треба мусувати одне і те саме питання. Громади, громади…», – Леонід Сахневич.

Запрошений на зустріч мер Чернігова Владислав Атрошенко, мабуть, зрозумівши безперспективність зібрання, швиденько покинув нараду. Леонід Сахневич, заручившись підтримкою виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Федора Фесюна, продовжив тримати оборону від наступу обурених присутніх.

 «Ви щось ото, наче я не знаю, що», – виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст Федір Фесюн.

Люди, які щиро зацікавлені у створені громад, словам адвокатів знахабнілих чиновників не вірять, адже на собі пережили лицемірство влади. В офіційних заявах керівники держадміністрацій – справжні реформатори, а по факту – головні противники децентралізації.

«Усно команди давались, збирали в обласній раді, ходили за деякими міськими головами, аби ті агітували за один район – одна громада. Все це було. Але вони не хочуть це відкрито при людях казати», – городянський міський голова Андрій Богдан.

Чергова нарада пройшла марно, жодного рішення на ній прийнято не було. Єдиний плюс – ОДА озвучила позитивний висновок Батуринській громаді. Однак ще сім потенційних громад поки що безуспішно ведуть свою боротьбу з чиновниками, аби нарешті отримати схвальний висновок ОДА та змінити стару систему управління.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register