Поховати ЖЕКи раз і назавжди. Чернігівська міськрада виділила 26 мільйонів на комунальну реформу (Відео)
Хоч як би українці плювалися через реформи, але їх із геометричною прогресією щоразу більшає. Не секрет, що більшість «ноу-хау» – це дилетантська показуха. У липні набуває чинності закон, згідно з яким «зелене світло» в наданні комунальних послуг вмикається для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Але в Чернігові «комунальна реформа», м’яко кажучи, «пробуксовує» – досі створено тільки 35 ОСББ. Щоб хоч якось зрушити «реформаторський камінь» із місця, депутати Чернігівської міської ради ухвалили «Програму сприяння створенню у Чернігові ОСББ». На реалізацію цього документа виділили майже 26 мільйонів гривень.
— Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – це одна із найліпших моделей управління багатоквартирними будинками, що дає змогу отримувати послуги і впливати на процеси, які проходять у будинках. Люди самі зможуть визначати, хто і які послуги надаватиме. Ризики є. Основний – це управлінець, який управлятиме ОСББ. Люди бояться створювати ОСББ тільки через це. Остерігаються людей, які можуть бути нечисті на руку,- розробник програми, депутат Чернігівської міськради Віктор Іванченко.
Утім, попри недоліки програми і різноманітні ризики, ухвалення цього документа – це колосальний крок на тернистому шляху «комунального реформування».
— Фракція «Наш край» брала активну участь у розробці цієї програми. Ця програма є доволі розумним компромісом між інтересами влади і співмешканцями багатоповерхових будинків. Ця програма матиме стимулюючий вплив для стимуляції створення нових будинків,- депутат Чернігівської міськради «Наш край» Максим Черенок.
Також депутати виділили 5 мільйонів гривень фінансової підтримки «Чернігівському тролейбусному управлінню». Ці кошти підуть на поліпшення матеріальної бази депо та відшкодування пільгових перевезень. Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко запевнив, що подібна фінансова підтримка управлінню «рогатиків» украй необхідна. Мовляв, це історична проблема всіх галактик – депо ще не створили, а воно вже стало збитковим. А у Чернігові на ситуацію суттєво впливає ще й багатотисячне військо пенсіонерів.
— 5 мільйонів – це підтримка підприємства, яке працює збитково тому, що у нас велика кількість пільговиків,- Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Майже одноголосно і – що найцікавіше, – без взаємного «обливання брудом» депутати ухвалили «Програму з охорони життя людей на водних об’єктах». На реалізацію цього документа «відрахували» 1 мільйон 170 тисяч гривень. Частина цих грошей піде на оплату робіт водолазів, які 5 років розчищатимуть дно акваторії міського пляжу «Золотий берег».
Також депутати, набравши повні легені повітря, ризикнули і наважилися на впровадження демократичного механізму громадської експертизи. Щоправда, юридичні радники міського голови наполягли на тому, щоб громадська експертиза здійснювалася стосовно документів, а не влади як органу місцевого самоврядування. Очевидно, таким чином юридичний відділ «застрахував» владу від громадської критики.
Приятные новости наконец-то , спасибому «наш»ему Краю за разроботку такого чуда )