Сніг брянських лісів може затопити Чернігівщину (Відео)

Асоціація рибалок України б’є на сполох. Адже на сьогодні висока ймовірність різкого підняття рівня води. На Чернігівщині цьогоріч снігу було достатньо та й водойм у нас вистачає.

«У погребах є вода. Люди вже піднімають, як кажуть, картоплю. Тому що повінь буде серйозна. На Дніпрі товщина льоду 20-25 см, на Десні також десь 25 см. То більше, думаю, дадуть брянські ліси, де, за словами очевидців, ще до метра снігу лежить», – Микола Каленюк, начальник Управління Державного агентства рибного господарства в Чернігівській області.

До речі, за словами Миколи Каленюка, в розливі води є позитив. Це сприятиме покращенню нересту риби. Більш спокійніші з прогнозами в Деснянському басейновому управлінні, що оперує даними нашого Гідрометцентру.

«За прогнозами очікується незначне підтоплення сільськогосподарських угідь і територій населених пунктів, що знаходяться в низинах», – Аліна Литвин, фахівець зі зв’язків із громадськістю Деснянського басейнового управління.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо населені пункти, які затопить цієї весни

Крім повеней, товстий лід і значні снігопади несуть серйозну загрозу для риби – задуху. Вказані чинники ускладнять насичення води киснем, без якого мешканці водойм і гинуть.

«Такої масової задухи риби на сьогодні немає. Прогноз? Буде. Ми нікуди від цього не дінемось, тому що це природній процес», – Микола Каленюк, начальник Управління Державного агентства рибного господарства в Чернігівській області.

Сьогодні рибу рятує те, що між шарами льоду і снігу є вода, яка сприяє обміну киснем. До того ж, чернігівські рибохоронці цьогоріч заявили про готовність оперативно реагувати на факти задухи й усувати її причини.

«Ми цього року купили оксиметр, що визначає відсоток кисню у воді. І за зверненнями людей, що десь є задуха риби, ми можемо виїхати і поміряти там», – Микола Каленюк, начальник Управління Державного агентства рибного господарства в Чернігівській області.

Від задухи рибу рятують забезпеченням води киснем. Найпростіше це зробити, пробивши ополонку. Задуха можлива тільки на закритих водоймах. Там, де є течія, її майже не буває.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password