Тест на людяність: особливі діти Чернігова потребують вашої допомоги (Відео)
Хочуть бути почутими. Три громадські організації, які опікуються дітьми з інвалідністю, організували пізнавальну акцію біля пішохідного фонтана. Запрошували проголосувати за їхній проект у рамках Бюджету участі цього року.
«Сьогодні ми проводимо флешмоб з агітації людей громади, щоб проголосували за проект Бюджету участі №29», — розповідає Надія Лозбень, директор БО «Логос».
«Сьогодні ми хочемо попросити небайдужих людей проголосувати, бо тільки тоді ми отримаємо можливість продовжити цю роботу», — зазначає Вікторія Філатова, директор БО «Аратта».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дивосад» розказав чернігівцям про Федота-стрільця
«У мене син Петро, він інвалід другої групи – хвороба Дауна. У квартирі він закривається. Без денного перебування він втратить себе. Також він ходить до театру «Дивосад», там діти навчаються і товаришувати, і розвиваються», — розповідає Алла Дудченко, мати дитини з особливими потребами.
Головна мета акції – показати громаді, що ці діти потребують їхньої допомоги. Адже саме ця когорта людей отримала у своєму житті найбільше випробувань, і сьогодні кожен чернігівець без надзусиль може їм допомогти – просто проголосувавши.
«Сподіваємося, що люди проголосують за цей проект, він дуже важливий саме для особливих людей, оскільки там такі діти реабілітуються», — наголошує Вікторія Філатова, директор БО «Аратта».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допоможіть акторам театру реабілітації дітей-інвалідів “Дивосад” здійснити мрію
«По-перше, це об’єднання дітей і дорослих, які не знають, куди себе подіти. По-друге, це їхнє здоров’я», — зауважує Парасковія Сидоренко, голова правління ГО «Дорога до серця».
«Вважаю, що трудотерапія для дітей з особливими потребами – це дуже і дуже важливо. Працюємо з бісером. Він розвиває тактильну чутливість. Робимо вироби з мила. Це дуже творчий підхід – діти розкриваються», — розповідає Аліна Гриневич, волонтер.
Арт-терапія, соціальна та трудова реабілітація – такі три напрями передбачені в рамках цього проекту. Вид допомоги залежить від стану дитини та її потреб. Загалом згаданий проект належить до тих, що мають великий бюджет, і користь від його реалізації отримають близько 200 особливих дітей.
Журналіст: Олег Дешура
Оператор: Дмитро Дриганов