У чернігівських школах, скоротивши безкоштовні групи подовженого дня, організовують платні (Відео)

Групи подовженого дня в чернігівських школах починають відходити в минуле. Вже чимало навчальних закладів міста скоротило їх у рази, відповідно, учнів початкової школи після занять батьки змушені забирати додому. У міському управлінні освіти відмовилися коментувати причини оптимізації.

«Відповідний коментар офіційний розміщений на сайті управління освіти», – начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

Один із найбільших навчальних закладів міста – ліцей №15. Тут навчаються понад 1 000 дітей. До речі, цьогоріч ліцей набрав аж п’ять перших класів. За словами директора Олени Жовтопляс, для учнів початкових класів у них працюють три групи подовженого дня – по 30 дітей у кожній. Для порівняння: торік було чотири.

«Декілька є в нас заяв, які ми не змогли задовольнити, але це невелика кількість – від двох до п’яти, до шести. Якщо місце звільняється, ми зараховуємо цих дітей», – директор Чернігівського ліцею №15 Олена Жовтопляс.

Вартість перебування в шкільній групі подовженого дня коштує 16 гривень на день. Директор 15-го ліцею пояснює, що це плата лише за харчування. Усе інше діти отримують безкоштовно.

«У них цікава програма, це обід обов’язково, це прогулянка, це оздоровчі різні заходи, щоб дітям було цікаво, щоб діти перебували в школі із задоволенням, щоб це не було обтяжливо тому широка мережа гуртків, факультативів, куди діти можуть ходити», – директор Чернігівського ліцею №15 Олена Жовтопляс.

До груп подовженого дня дітей відбирають за двома умовами – якщо батьки працюють, податки сплачують до бюджету міста. Дітки, чиї мами і татусі безробітні, мусять після школи йти додому і своє дозвілля проводити з ними. Та святе місце пустим не буває. Винахідливі підприємці вирішили заробити на шкільній оптимізації.

У багатьох чернігівських ЗОШ розвісили оголошення про попередній набір у групи розвиваючих занять від студії розвитку дитини «Разом до успіху». Батьки школярів запідозрили управління освіти у змові та написали звернення до міського голови.

День перебування в групі подовженого дня коштує 130 грн за 4-5 годин. Якщо у групі 15 дітей, то, взявши з кожного по 130 грн, за місяць виходить кругленька сума – 3 250 гривень із дитини. З однієї групи Марина Рудік матиме 48 750 грн на місяць. У батьків до вас як до мера запитання: отже, начальник управління освіти Василь Білогура скоротив групи подовженого дня для того, щоб на батьках і дітях заробляти такі суми грошей?

Телефоном із журналістом ЧЕline Марина Рудик, співзасновник студії, була втаємничена. Пояснювала, що її ідея начебто по воді вилами писана. З якими школами працюватиме студія – теж не відомо.

«А ви можете сказати, які школи? – А це обов’язкова інформація? Справа ще не доведена до кінця», – співзасновник студії «Разом до успіху» Марина Рудик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові можуть «похоронити» ще одну школу

А от у телефонній розмові одній із мам вона розповіла і про перемовини з управлінням освіти, і навіть назвала конкретні школи. 

«Ми знов-таки подали документи у квітні, чекаємо для деяких шкіл дозволу. Школи 11-та, 35-та, 1-ша, 3-тя, 35-та ми будемо працювати; 27-ма, 28-ма, 25-та, ну від 2-ї, 19-ї и 29-ї зараз ми чекаємо відповіді, чи є в них приміщення», – співзасновник студії «Разом до успіху» Марина Рудик.

До речі, нашим журналістам організаторка студії пояснила, що післяурочне дозвілля дітей коштуватиме не 130, а 200 гривень. До цієї суми входитимуть майстер-класи, підготовка домашнього завдання, а також харчування – швидше за все, ресторанною їжею.

«Або ми домовляємося з їдальнею, але з нормальним харчуванням, не таким, як у школі, або ж нам привозитиме харчування кафе, тобто, це їжа з собою, як кейтеринг, на замовлення, ми замовляємо, они нам привозят», – співзасновник студії «Разом до успіху» Марина Рудик.

Харчування дітей у навчальних закладів під відповідальністю цілої команди спеціалістів. Випадкова їжа потрапити на тарілку учня просто не зможе. Її перевіряють на всіх етапах – і доставки, і приготування – завжди свіжі продукти і лише вітамінне харчування.

«Проба знімається за півгодини до сніданку і за півгодини до обіду обов’язково я знімаю, записую», – фельдшер Чернігівського ліцею №15 Дюжова Галина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові оголосили про оптимізацію шкіл: 10-та школа не єдина

Суворі вимоги висувають і до працівників їдалень.

«Щодня я перевіряю руки, чи здорові кухарі, наявність грибкових хвороб, порізів, це все контролюється, тільки здорові працюють», – фельдшер Чернігівського ліцею №15 Дюжова Галина.

«За якість приготованої продукції кухарями відповідаю я, я знаю, що приготовано якісно, пройдені медогляди, в усіх чиста форма», – завідувач виробництва їдальні Чернігівського ліцею №15 Алла Жмак.

У своєму зверненні до міського голови батьки школярів запитали, хто відповідатиме за якість їжі, привезеної з ресторанів. Шкільні їдальні, до речі, не хочуть бачити на території навчального закладу страви невідомого походження.

«Я у жодному разі не дозволяю, я не знаю, що там робиться, я не можу сказати про якість, гарантувати я не можу», – завідувач виробництва їдальні Чернігівського ліцею №15 Алла Жмак.

Побоювання батьків щодо ймовірної змови управління освіти з підприємцями ми передали головному освітянину міста Василю Білогурі. В інтерв’ю він сказав, що нічого не знає.

«Я не знаю про таке оголошення по школах, якщо говорити про можливі послуги освітнього характеру в закладах освіти, то вони відбуваються на договірних засадах, якщо офіційно орендує приміщення, то вона має право надавати освітні послуги жодного договору оренди приміщення в закладах освіти підгрупи подовженого дня в управлінні освіти немає», – начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

Батьки тепер збираються піти до міського голови і попросити, щоб він розібрався і з Василем Білогурою, і з Мариною Рудик, а також проситимуть повернути шкільні групи подовженого дня. До речі, на сайті міського управління освіти офіційного коментаря щодо причин оптимізації ми так і не знайшли.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register