У чернігівських школах, скоротивши безкоштовні групи подовженого дня, організовують платні (Відео)

Групи подовженого дня в чернігівських школах починають відходити в минуле. Вже чимало навчальних закладів міста скоротило їх у рази, відповідно, учнів початкової школи після занять батьки змушені забирати додому. У міському управлінні освіти відмовилися коментувати причини оптимізації.

«Відповідний коментар офіційний розміщений на сайті управління освіти», – начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

Один із найбільших навчальних закладів міста – ліцей №15. Тут навчаються понад 1 000 дітей. До речі, цьогоріч ліцей набрав аж п’ять перших класів. За словами директора Олени Жовтопляс, для учнів початкових класів у них працюють три групи подовженого дня – по 30 дітей у кожній. Для порівняння: торік було чотири.

«Декілька є в нас заяв, які ми не змогли задовольнити, але це невелика кількість – від двох до п’яти, до шести. Якщо місце звільняється, ми зараховуємо цих дітей», – директор Чернігівського ліцею №15 Олена Жовтопляс.

Вартість перебування в шкільній групі подовженого дня коштує 16 гривень на день. Директор 15-го ліцею пояснює, що це плата лише за харчування. Усе інше діти отримують безкоштовно.

«У них цікава програма, це обід обов’язково, це прогулянка, це оздоровчі різні заходи, щоб дітям було цікаво, щоб діти перебували в школі із задоволенням, щоб це не було обтяжливо тому широка мережа гуртків, факультативів, куди діти можуть ходити», – директор Чернігівського ліцею №15 Олена Жовтопляс.

До груп подовженого дня дітей відбирають за двома умовами – якщо батьки працюють, податки сплачують до бюджету міста. Дітки, чиї мами і татусі безробітні, мусять після школи йти додому і своє дозвілля проводити з ними. Та святе місце пустим не буває. Винахідливі підприємці вирішили заробити на шкільній оптимізації.

У багатьох чернігівських ЗОШ розвісили оголошення про попередній набір у групи розвиваючих занять від студії розвитку дитини «Разом до успіху». Батьки школярів запідозрили управління освіти у змові та написали звернення до міського голови.

День перебування в групі подовженого дня коштує 130 грн за 4-5 годин. Якщо у групі 15 дітей, то, взявши з кожного по 130 грн, за місяць виходить кругленька сума – 3 250 гривень із дитини. З однієї групи Марина Рудік матиме 48 750 грн на місяць. У батьків до вас як до мера запитання: отже, начальник управління освіти Василь Білогура скоротив групи подовженого дня для того, щоб на батьках і дітях заробляти такі суми грошей?

Телефоном із журналістом ЧЕline Марина Рудик, співзасновник студії, була втаємничена. Пояснювала, що її ідея начебто по воді вилами писана. З якими школами працюватиме студія – теж не відомо.

«А ви можете сказати, які школи? – А це обов’язкова інформація? Справа ще не доведена до кінця», – співзасновник студії «Разом до успіху» Марина Рудик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові можуть «похоронити» ще одну школу

А от у телефонній розмові одній із мам вона розповіла і про перемовини з управлінням освіти, і навіть назвала конкретні школи. 

«Ми знов-таки подали документи у квітні, чекаємо для деяких шкіл дозволу. Школи 11-та, 35-та, 1-ша, 3-тя, 35-та ми будемо працювати; 27-ма, 28-ма, 25-та, ну від 2-ї, 19-ї и 29-ї зараз ми чекаємо відповіді, чи є в них приміщення», – співзасновник студії «Разом до успіху» Марина Рудик.

До речі, нашим журналістам організаторка студії пояснила, що післяурочне дозвілля дітей коштуватиме не 130, а 200 гривень. До цієї суми входитимуть майстер-класи, підготовка домашнього завдання, а також харчування – швидше за все, ресторанною їжею.

«Або ми домовляємося з їдальнею, але з нормальним харчуванням, не таким, як у школі, або ж нам привозитиме харчування кафе, тобто, це їжа з собою, як кейтеринг, на замовлення, ми замовляємо, они нам привозят», – співзасновник студії «Разом до успіху» Марина Рудик.

Харчування дітей у навчальних закладів під відповідальністю цілої команди спеціалістів. Випадкова їжа потрапити на тарілку учня просто не зможе. Її перевіряють на всіх етапах – і доставки, і приготування – завжди свіжі продукти і лише вітамінне харчування.

«Проба знімається за півгодини до сніданку і за півгодини до обіду обов’язково я знімаю, записую», – фельдшер Чернігівського ліцею №15 Дюжова Галина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові оголосили про оптимізацію шкіл: 10-та школа не єдина

Суворі вимоги висувають і до працівників їдалень.

«Щодня я перевіряю руки, чи здорові кухарі, наявність грибкових хвороб, порізів, це все контролюється, тільки здорові працюють», – фельдшер Чернігівського ліцею №15 Дюжова Галина.

«За якість приготованої продукції кухарями відповідаю я, я знаю, що приготовано якісно, пройдені медогляди, в усіх чиста форма», – завідувач виробництва їдальні Чернігівського ліцею №15 Алла Жмак.

У своєму зверненні до міського голови батьки школярів запитали, хто відповідатиме за якість їжі, привезеної з ресторанів. Шкільні їдальні, до речі, не хочуть бачити на території навчального закладу страви невідомого походження.

«Я у жодному разі не дозволяю, я не знаю, що там робиться, я не можу сказати про якість, гарантувати я не можу», – завідувач виробництва їдальні Чернігівського ліцею №15 Алла Жмак.

Побоювання батьків щодо ймовірної змови управління освіти з підприємцями ми передали головному освітянину міста Василю Білогурі. В інтерв’ю він сказав, що нічого не знає.

«Я не знаю про таке оголошення по школах, якщо говорити про можливі послуги освітнього характеру в закладах освіти, то вони відбуваються на договірних засадах, якщо офіційно орендує приміщення, то вона має право надавати освітні послуги жодного договору оренди приміщення в закладах освіти підгрупи подовженого дня в управлінні освіти немає», – начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

Батьки тепер збираються піти до міського голови і попросити, щоб він розібрався і з Василем Білогурою, і з Мариною Рудик, а також проситимуть повернути шкільні групи подовженого дня. До речі, на сайті міського управління освіти офіційного коментаря щодо причин оптимізації ми так і не знайшли.Коментарів: 25

 • Ukraine, Chernihiv

  горожанин Відповісти

  13.09.2018 at 19:12

  Мама Марины работает в управлении образования… этим все сказано…

 • Iceland, Reykjavik

  1 Відповісти

  13.09.2018 at 22:52

  а почему нигде ни пишут про поборы в школах и садиках? Которые якобы запрещены, стали еще больше. Например в саду затребовали сдать деньги на хоз.нужды,подарки, краску, концтовары, игрушки еще и пылесос в придачу. Тока не понятно, детей дома кормить не надо?

 • Ukraine, Chernihiv

  Марина Відповісти

  14.09.2018 at 00:30

  Доброго дня! Шановні друзі, по суті викладеного матеріалу у сюжеті, прошу звернути увагу на деякі моменти:
  1. У жодній школі НЕ ВИВІШУВАЛАСЯ інформація щодо організації роботи «Клубу корисного дозвілля», оскільки в школах ми не працюємо. Ця інформація надавалася лише батькам для ознайомлення, як і багато іншого інформаційного матеріалу різних дитячих студій.
  2. Інформація, яка була подана для ознайомлення батькам, що фігурувала у сюжеті, стосувалася «КЛУБУ КОРИСНОГО ДОЗВІЛЛЯ»! Звідки взявся термін «ГПД» – невідомо. ГПД – це група продовженого дня, що функціонує на базі школи та організовує час дитини згідно конкретних вимог чинного законодавства. У нас існує КЛУБ КОРИСНОГО ДОЗВІЛЛЯ! Це різні речі. В одному місці зібрані різні види розвиваючої діяльності дитини з додатковими послугами для економії часу батьків, щоб не вести дітей після школи в різні центри. Це не ГПД!
  3. «Клуб корисного дозвілля» функціонує на базі СТУДІЇ (!!!!), як і багато інших приватних дитячих закладів у місті. Наша студія знаходиться по вулиці Гончій! Звідки взялася інформація про «прихватизацію» шкіл???
  4. Прикро, що вирвані фрази з контексту розмови не логічно пов’язані між собою та доносять до слухача перекручене змістове навантаження. Це стосується переліку шкіл, зазначеному у аудіозаписі. «Клуб корисного дозвілля» – не єдиний вид діяльності студії «Разом до успіху», а лише один із них, поряд з іншими розвиваючими заняттями, такими як шахи, ейдетика та швидкочитання, англійська мова, Speaking Club, гімнастика, спортивні заняття, «Клуб маленького джентльмена та маленької леді» тощо.
  5. Вартість перебування дитини протягом 6 (а не чотирьох) годин на день економічно обґрунтована, виходячи з реаліїв сьогодення, та включає багато чинників: орендна плата за приміщення та комунальні послуги, заробітна плата викладача, харчування та майстер-класи, які обирають батьки, обладнання, облаштування кімнат, санітарно-гігієнічні засоби, навчальний та ігровий матеріал та багато іншого. Дякуємо, що спрогнозували наші доходи, порахувавши гроші, хоча й не вірно з точки зору вирахування витрат.

  Дякуємо команді CheLine, що привернули увагу батьків до діяльності нашого клубу та зробили нам рекламу:) Всім творчим колегам нашого міста, які працюють заради дітей, бажаємо успіху!

  З повагою до всіх читачів Марина Рудик

  • Ukraine, Chernihiv

   Александра Відповісти

   15.09.2018 at 12:43

   Марина, скажите, а как Вы могли просчитать стоимость предоставляемых Вами услуг, включая аренду и т.д., если Вам никто документов не подписывал?! В интервью Билогуга четко сказал, что договора аренды на такой вид деятельности он в глаза не видел!!!!! И ещё, напишите пожалуйста,для общественности, адрес Вашей студии или клуба, я бы пришла посмотреть в каких условиях занимаются дети!

   • Ukraine, Chernihiv

    Александра

    15.09.2018 at 12:45

    Извините, за опечатку, Билогура***

 • Ukraine, Poltava

  Аноним Відповісти

  14.09.2018 at 08:44

  Я считаю,что «Коуб користного дозвилля»прекрасный бюджетный проект!!!Умничка Марина!!!Для тех родителей,которые оплачивают няню,репетитора по английски,уставшие с работы ещё должны выучить с ребёнком уроки(домашние задания)Ваш проект просто находка!!!!Не обращайте внимания на негатив скопившийся вокруг Вашего,заражающегося молодого дела!!!У нас в Украине свободный рынок(на каждый товар,есть свой покупец)Кто-то ходит в валенках,а кто-то летает за сапогами в Париж…

 • Ukraine, Chernihiv

  Родители обманутых детей. Відповісти

  14.09.2018 at 10:57

  Мер города и начальник управления образования ,кстати троечник -подельники.Придумали как обдурить детей их родителей в очередной раз. А рекламки воровской схемы выдают детям непосредственно в школе.

 • Ukraine, Chernihiv

  Аноним Відповісти

  14.09.2018 at 11:04

  Директоров школ,которые согласятся на эту аферу нужно гнать в шею с занимаемой должностивместе с их руководством.Уважаемые родители ,мер ничем не поможет ,нужно звонить на гарячую линию.

  • Ukraine, Poltava

   Ирина Відповісти

   14.09.2018 at 22:31

   Почему аферу??? Это все законно. Никто не заставляет. Наоборот хорошо что есть хоть какая-то альтернатива.

 • Ukraine, Chernihiv

  Анна Відповісти

  14.09.2018 at 15:25

  В лицее 15 работает только одна группа продлённого дня на 30 детей и все. Никаких 3 групп нет.

  • Ukraine, Chernihiv

   Анна Відповісти

   16.09.2018 at 20:37

   Почему это одна? Как раз таки 3. Для 1-ых, для 2-ых, и для 3-4х классов

 • Ukraine, Poltava

  Ирина Відповісти

  14.09.2018 at 19:53

  Причем тут продленка к клубу дозвилля?!!! Если есть желающие, почему нет??? А гос продленки сокращены по всей стране. И если есть возможность и желание у родителей, почему нет. Дело то добровольное!

 • Ukraine, Chernihiv

  Степаненко Катя Відповісти

  15.09.2018 at 10:58

  А де цей”супер клуб дозвілля”був раніше,коли були ГПД у школах по8грн/день?А тепер,коли батьки у скрутному становищі,вона тут як тут! Ціна за день 130грн:це і харчування,і стільки додаткових послуг-це ж скільки спеціалістів в школи привести треба,а податків!Про якісне харчування я зовсім мовчу!Хто у школах ій привозити дозволить?Гарно написала-прямо свята!Пішла по школах міста,без дозволу деректорів,рекламувати свої платні послуги,нібито клуб.А на якій підставі вона говорила,що це все буде в школі!?В 35школі повно ії реклами.

  • Ukraine, Chernihiv

   Михаил Відповісти

   15.09.2018 at 23:09

   а вот у нас полно и других рекламок в школе. танцевальные коллективы и борьба и всё что угодно. а ещё каждый раз полно рекламок ЦИРКА в школах. это ж не означает, что цирк находится в школе. странные вы такие. мало ли кто что сказал. может просто так, как рекламу. сейчас много простых програм где можно любой текст начитать, имея образец голоса. вы о таком не слышали? так что лично я даже не уверен что такой разговор был. уж сильно гладко все обвинения построены, необоснованы. уж больно странно что незнакомого человека так сильно чморят, выглядит как заинтересованы в этом. вы ж сами за руку не ловили. зачем же так. кто-то один сказал, все как стадо повторяют, думать сами не хотят.

 • Ukraine, Chernihiv

  Никита Відповісти

  15.09.2018 at 11:11

  Ролик откровенно заказной, как по мне. За что заплатили журналистам – то написали и сняли. Думаю, там обычные простые люди, которых, скорее всего, некому защитить, которые просто пытаются работать. Если бы это были реально чиновники, то вряд ли позволили бы такому выйти в эфир. По себе знаю. У меня отец простой зав.отделением в обычной сельской больнице. Сколько на него писали и снимали! А у него зарплата на самом деле мизерная и из дома он всё вынес. Потому что финансирования нет. То чайник нужен в регистратуру, то матрасов не хватает больным, всё тащил из дома, лишь бы лучше сделать больницу. Держитесь! Не сдавайтесь. Главное – не останавливайтесь, не доставляйте вашим конкурентам такое удовольствие.

 • Ukraine, Chernihiv

  Александра Відповісти

  15.09.2018 at 11:46

  А где же раньше был этот клуб?! Желающих на продленку всегда было много! И даже без сокращения , ажиотаж на такого рода услугу был бы большой! Где же была тогда эта «благодеятельница»? Почему она появилась только сейчас? В Управлении образования вообще не знают об этом, а это значит, что Марина Рудик, уклоняется от уплаты налогов! Это же чистой воды афера! Я, например, не знаю такого клуба, который бы по 6 часов проводил занятия с детьми, ну максимум занятия идут в детских студиях по 2-3часа! А тут целых 6, да ещё и с питанием! Тогда это не клуб получается, а целый мини-сад! Здесь, очевидно, что предпринимательница, воспользовавшись безвыходной ситуацией многих родителей, решила набить себе карман! Ужас просто!

 • Ukraine, Chernihiv

  Людмила Відповісти

  15.09.2018 at 14:21

  Читаю коменты людей и смотрю,что все хвалебные оды ,пишет сама себе Марина Рудик под разными именами!Пиар на скандале делает.Не одна студия,до такого не опускалась!Фу!ЭТИ ЛЮДИ ХОТЯТ ОБУЧАТЬ ДЕТЕЙ!И ещё-обычные люди(как писали),неохватят столько школ!Думайте, прежде чем бред писать!!!!!

  • Ukraine, Chernihiv

   Ольга Відповісти

   16.09.2018 at 00:04

   А ви очевидно та хто написав усю попередню бридотудівчата)))ви покотили велику хвилю,у свій бік, і полетить не лише з Марини Рудик, а й з усіх вас,таких розумних)з погляду Білогури вже ясноа ми будемо спостерігати, хто ж кому ямку вирив.Люди люблять шоу)))

  • Ukraine, Chernihiv

   Ларіска Відповісти

   16.09.2018 at 12:44

   хе-хе:) те само можна думати і про негативні відгуки:) дуже стилістично схожі один на одний, чого не скажеш про “хвалебные оды”, як ви виразилися. Хоча ніяких “од” я не бачу. ніхт нікого не хвалить, простовисловлюють думку. чого хвалити, як не знаешь людину. а от чого ви скаженієте? це загадка. може справді зацікавлені у цьому?

  • Ukraine, Chernihiv

   Вика Відповісти

   17.09.2018 at 16:01

   А вы знаете до чего студии опускаются? Вы одна из владельцев? Ну так поделитесь с простым людом секретами вашего пиара?))))лезете друг другу на голову и в садиках и в школах “приходите к нам! Приходите к нам!”не хочеш не иди, нету денег так и не гавкайте. А то только дай повод , уже обосрали.

 • Ukraine, Chernihiv

  Ольга Відповісти

  15.09.2018 at 23:53

  Так а хто вас змушує туди ходити??Не хочеш не іди! Немає грошей не плати! Ви чого рвете свої глотки шановні? Мені цікаво кому ж це так цей клуб поперек горла? Невже на чужу територію ступила?))аж смішно і читати і слухати такий бред! Харчування із кафе….ну той шо? На Масанах усім відома особа , годує із “Княжого ордену , потруїлися? Щось не так?не можна? Працюють люди, ну хай працюють. Заздрісно?ставайте і ви до лав ФОП і гребіть мільйони. Не винні люди які займаються підприємницькою діяльністю що скоротили ГПД,ну от ніяк не винні. А я тільки за,чого я маю гнутись під дебільну нинішню систему:забирати раніше з продльонки не можна,пропускати не можна,до пів шостої забери…І не раніше, ну і не пізніше само собою! Якщо маю змогу я заплачу собі , і спокійно займаюсь справами (не тягну півмішка іграшок, бо нема ж у школі, те принести те купити…) Батьки віддають не лише у клуби, а в дит студії, до нас приходили запрошували у одну з чернігівських…агітуваЛи що дітки доглянуті будуть і т.д. То всі у змові з Білогурою?ну то давайте його на килим із списком студій міста, тільки чесно і усіх. …І хай розказує хто що орендує, на яких підставах? Чи має право…Взагалі скільки студій міста є реальними платниками податків…підняті Дуже цікаві питання у відео, а найголовніше, звідки такі подробиці саме цієї особи? Бо мені наприклад цікаво хто орендує садочок де була моя дитина, і ходила на гурток англ мови? І чи це законно?

 • Ukraine, Chernihiv

  Аноним Відповісти

  16.09.2018 at 15:46

  Пускай арендует и открывает что хочет и где угодно!Но почему эта дама претендует на территорию школ?Не потому ли,что если эта студия будет располагаться где то в городе, то и детей там не будет.И вообще интересно сколько стоит аренда помещения в школе?Не меньше 20000 наверное,судя по тому сколько нужно заплатить за ребёнка в день.По самым скромным расчетам -200 грн в день это за 20 дней 4000 с одного,а с 20-80000грн.Обеды явно будут привозить из Сенатора или Губернии.Уважаемая Марина в городе достаточно мест для аренды,оставьте в покое школы!

 • Ukraine, Chernihiv

  Аноним Відповісти

  16.09.2018 at 15:58

  Да этот бюджетный проект действительно дороговат.При минимальной зарплате 3600грн нужно 4000 грн отдать за какой то сомнительный клуб,это по свински.А может Марина Рудик пересчитает свои расходы и взятки должностным чиновникам и получится 50 грн в день.Для Чернигова это было бы нормально.

 • Ukraine, Chernihiv

  Людмила Відповісти

  16.09.2018 at 17:48

  Стаття – безглузда.Хто така Марина Рудик та Марина Рудік? Журналісти, перевіряйте помилки, коли пишете статтю!!! Чим відома ця особа в місті? Нічим. А те що групи продовженого дня скорочуються, директор нашої школи ще в минулому році це нам батькам доповіла. І не тому, що так Білогура хоче, а тому що МОН України так вірішило.Це діє в усіх регіонах України. А ви-журналісти, якщо хочете сенсації, напишіть про щось дійсно актуальне. Дана стаття цікава тільки одній людині.

 • Ukraine, Odessa

  Аноним Відповісти

  19.09.2018 at 13:01

  І ця людина-Марина Рудик.

Новий коментар

Війти за допомогою: 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password