Український вимір Другої світової війни в кінотеатрі Щорса (Відео)

Відкриття виставки, яку створили до річниці завершення війни «Українська друга світова» можна побачити в кінотеатрі імені Щорса.

Виставка була створена фахівцями українського Інституту національної пам’яті і Українського Центру визвольного руху на матеріалах українських, польських архівів, музеїв. Серед них також є і Чернігівський історичний музей імені Василя Тарновського.

–   Ця експозиція дає спробу пояснити громадянам України, тим, хто більше знає про ці події, тим, хто менше знає про ці події, і про те, що точилося на теренах України впродовж 39-45 років. Заходячи трошки раніше, звідки все починалося, та йдучи трішки пізніше — чим зрештою завершилася ця боротьба, – Сергій Лаєвський, директор історичного музею ім. В. Тарновського.

На виставці представлено фотодокументальні стенди, які демонструють наслідки Другої світової війни, а також роль України в ній. Експозиції розповідають про забутих героїв України, які боролися з нацизмом на інших фронтах – у Франції, Північній Африці, тощо.

–  Власне кажучи, тут немає відповіді на всі запитання. Я навіть переконаний, що молодь, яка знайомиться із цією виставкою, або вчителі історії отримують такий певний настрій ще більше задавати питань, а відповіді на них вони будуть шукати в своїх наукових працях, архівах, музеях, бібліотеках, і, зрештою, маємо дочекатися ґрунтовної академічної, української історії Другої світовою війни, – Сергій Лаєвський, директор історичного музею ім. В. Тарновського.

Виставка буде проходити до кінця жовтня.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register