Відрізані від світу: мікрорайон Чернігова залишили без громадського транспорту (Відео)

Жителі мікрорайону Астра та вулиці Чудінова вимагають від міської влади скасувати зміни у русі 25-го автобуса. Люди обурені, що після скорочення маршруту вони майже відрізані від світу. Адже тут немає магазинів, аптек, лікарень. Уся інфраструктура розміщується на Шерстянці, куди 25-й тепер не доїжджає. Люди змушені ходити пішки, а дітям важко добиратись до школи навіть із Ціолковського, куди їде тимчасовий 41-й.

«У нас вулиця кілометр, мамочка йде цілий кілометр з одягненою дитиною, щоб дійти до траси, вилізти на Ціолковського, там добратися їй до дитсадка. Це мислимо? Ну, це ж немислимо. Кілометр вона дитину тягне. До школи – те саме. Там, між будинками у нас творення чудес на Шерстянці. І наркомани, і алкоголіки. Це першокласник повинен вийти на Ціолковського, пройти між будинками, де ходять усі оці, і вийти аж на ту сторону Шерстянки, щоб потрапити до школи», – жителька мікрорайону Астра Ольга Анатоліївна.

«Ні пішохідних переходів, зупинки, подивіться, які занедбані зупинки. Я взагалі не уявляю. Ліхтарів немає, нічого. Ми ходили до Черненка. Андрій Валентинович нам сказав: я особисто приїжджав, я там усе подивився. У вас там усе поряд, нічого ми змінювати не будемо. Ми лише зробимо вам освітлення. Добре, освітлення ви нам зробите, прекрасно. А що нам робити далі? Ми як чекали годинами маршрутку, так і далі чекаємо. Ми як відпустили дитину до школи, то сидимо й переживаємо, чи доїхала вона до тієї школи, чи повернулася з неї», – жителька вул. Чудінова Анастасія Грищенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Астрі з’явиться зебра з підсвіткою

В управлінні транспорту розповіли, що такі зміни пов’язані з тим, що жителі вулиці Дніпровської не могли виїхати через переповнений 25-й. Тому до того маршруту додали 41-й, який, за словами транспортників, повторює рух 25-го. Через це останній скоротили. Новостворений 41-й, кінцева зупинка якого визначена на Астрі, доїжджає тільки до готелю «Україна». Люди нарікають, що маршрут надто короткий, і жителі мікрорайону змушені добиратись до роботи з пересадками. Обурюють жителів Астри й інтервали руху.

«Перерва у цього 41-го, інтервал 40 хвилин. Діти чекають. Він їздить дуже незручно, неправильно. Зійшла 41-ша маршрутка з маршруту, ну і нехай. Замість 6 – 3, ну і нехай 3. А те, що люди чекають по 40 хвилин, це просто ненормально», – жителька мікрорайону Астра Валентина Макуріна.

«Раніше ходила маршрутка через усе місто. І люди у нас працюють, і у вихідні їдуть, і їдуть на інший бік міста. Ми теж хочемо, ми теж люди. У нас проживає 1 200 людей. Це чимала кількість, і ми хочемо, щоб інтервал руху становив 10 хвилин, як раніше до нас ходив 25-й маршрут», – голова вуличного комітету №40 мікрорайону Астра Людмила Ігнатенко.

У міському управлінні транспорту кажуть, що передбачений інтервал руху 41-го у пікові години – 10 хвилин, решту часу перерва між автобусами становить 20. Але не заперечують й того, що в разі поломки машини інтервал може збільшуватись. Тут кажуть, що поки що 41-й маршрут ще випробовують. І обіцяють врахувати скарги людей під час корегування руху.

«Будемо аналізувати, вивчати цю ситуацію і далі прийматимемо рішення. Можливо, 25-го зробити кінцеву на Астрі, а 41-й буде прямо їхати на «Хімволокно». Процедура – спочатку координаційна рада з транспортного забезпечення виносить ці питання і, якщо члени координаційної ради погодять ці питання, потім члени координаційної ради виносять це на виконавчий комітет. Після чого вже виконавчий комітет приймає рішення», – начальник управління транспорту і транспортної інфраструктури та зв’язку ЧМР Олександр Рижий.

Та скільки триватиме ця процедура – невідомо. Так само люди не знають, як довго ще їм доведеться чекати змін. Проте вони налаштовані рішуче. І в разі затягування перегляду їхніх скарг жителі мікрорайону готові перекривати проїжджу частину.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register