Війна за дорогу: в Чернігові велосипедисти стають перешкодою для автомобілістів (Відео)
Його робочий день проходить за кермом: 12 годин на добу таксист Володимир возить клієнтів. Зізнається, що міська дорога втомлює, бо останнім часом на ній побільшало нахабних велосипедистів.
«Слів мало, одні емоції, в більшості випадків поводяться некоректно і правил не дотримуються. Вони дуже багато створюють проблем на дорозі», — водій автомобіля Володимир.
Свого життя без велосипеда не уявляє чернігівка Марія. Двоколісним транспортним засобом керує понад 13 років. Вивчила всі правила і на чернігівських дорогах їх суворо дотримується. Але нарікає на водіїв автомобілів, бо ті зневажають велосипедистів.
«Автомобіліст проїхав дуже швидко і близько біля мене. У мене затремтіла рука. Колесо проїхало по бордюру – і я обличчям по тротуару, іноді я їду дорогою і не почуваюся повноцінним учасником дорожнього руху. Наприклад, якщо я їду по головній дорозі, а автомобіліст по другорядній, він може спокійно проїхати, ніби тут мене і нема», — водій велосипеда Марія.
«І водії автомобілів, і велосипедисти звертаються одне до одного з проханням бути чемними на дорозі, дотримуватися правил і головне – поважати всіх учасників руху. Та культура спілкування закінчується, щойно і ті, і ті водії опиняються разом на спільній дорозі. Війна за клаптик вільного шляху, головне – безпечного, ніяк не припиняється», — журналіст Яна Титенок.
Війну за місце на дорозі могла б припинити якісна велоінфраструктура. Та Чернігів поки що не зовсім зручний для велосипедистів. За останні роки в нас побудували всього шість велосмуг – на вулицях Преображенській, Пушкіна, Шевченка, Мазепи, Береговій і по проспекту Миру. Сьому велодоріжку будують по вул. Рокоссовського.
«Загалом на всіх ділянках, де планується проведення капремонту доріг, розглядається можливість влаштування велодоріжок, смуг чи велопішохідних зон. У перспективі плануємо поєднати всі райони міста мережею вело доріжок», — головний спеціаліст Чернігівського міського управління ЖКГ Дмитро Хажевскас.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін затвердив Держпрограму безпеки на дорогах: що зміниться
Поки влада не підлаштувала інфраструктуру таким чином, аби усі учасники дорожнього руху не заважали одне одному, єдине, що може помирити водіїв – дотримання правил дорожнього руху.
«Наше прохання – чітко дотримуватися правил дорожнього руху, хоча б перечитати розділ шостий, щоб велосипедист чітко знав, що може робити, а чого не може робити. Якщо велосипедна доріжка є, то їхати велосипедною доріжкою 2:26 + 3:07 до водіїв авто – зважати та поважати велосипедистів, бо це повноправні учасники дорожнього руху і цього конфлікту в принципі не повинно бути», — прес-офіцер управління патрульної поліції в області Віталій Копистко.
До речі, окремі правила існують для дітей: до семи років дозволяється їздити велосипедом лише на тротуарі, після 14-ти – вже можна виїжджати на дорогу. У патрульній поліції наголошують, що батьки повинні самі контролювати, чи знає їхня дитина, як правильно поводитися на дорозі.
Журналіст Яна Титенок
Оператор Дмитро Дриганов