Як «афганці» та «атовці» спільно рибу ловили: на Чернігівщині відбувся патріотичний турнір (Відео)
Залишився живий після Афганістану, але загинув на рідній землі у війні на Донбасі. Це про Олега Міхнюка, пам’яті якого відбувся риболовецький турнір у місті Борзна.
«Він присвячений пам’яті героя України Олега Міхнюка. Ми спілкувались тут щодо ветеранських питань, він був заступником голови Спілки ветеранів Афганістану», — Валерій Молотов, голова Борзнянської Спілки ветеранів Афганістану, організатор турніру.
«Він був фанатом риболовлі, і також зараз це шанс для того, щоб об’єднати хлопців-афганців, а зараз уже тих, хто був в АТО», — Євген Міхнюк, син Олега Міхнюка.
Десять років тому Олег Міхнюк разом із Валерієм Молотовим організували захід для об’єднання побратимів.
«Риболовля – це пристрасть, це інтерес, азарт. А як це ще можна назвати?», — Олександр Волинець, учасник турніру.
«Тут не так риболовля, як спілкування з друзями, однополчанами. Мені здається, це важливіше за риболовлю», — Володимир Драб, учасник турніру.
Долучились до турніру і родини воїнів. Юне покоління з натхненням переймало традиції.
«Коли рибу витягуєш. На зразок екстриму такого», — Іван Лукаш, наймолодший учасник турніру.
Уже не перший рік місцевим рибалкам та афганцям допомагає народний депутат України Валерій Давиденко. У буремному 2014-му забезпечував всім необхідним «атовців», у мирній Борзнянщині активно долучався до зариблення річки Борзенки.
«Нас із вами об’єднує те, що ми хочемо, щоб наша країна була кращою. Завжди це об’єднувало. Ви її захищали достойно, і я сьогодні з вами», — Валерій Давиденко, народний депутат України.
«Водойму зарибили, водойму охороняємо, риба є», — Володимир Акчу, суддя риболовецького турніру.
Сам турнір через спеку не відзначився шаленими уловами. Але й мета його була зовсім інша. Після риболовлі в дружній товариській атмосфері колеги по зброї та вудці згадуватимуть буремне минуле та будуватимуть плани на майбутнє.
«Суть не в тому, хто що виграє. Тут відбувається спілкування загального характеру. Обмінюються загальною ситуацією в країні, зокрема з ветеранським рухом. Тут багато таких об’єднувальних речей», — Олександр Соколов, голова Чернігівської обласної Спілки ветеранів Афганістану України.
«Ми цим заходом об’єднуємо всіх бойових побратимів. Коли почалася війна в 2014 році, першими, хто професійно почав боронити Батьківщину, були афганці», — Валерій Давиденко, народний депутат України.
У турнірі брали участь п’ятнадцять команд із шести областей України. Всі переможці отримали цінні подарунки. Були й заохочувальні призи. А сам турнір плавно перейшов у смакування смачного ветеранського кулешу.
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов