Замах на децентралізацію: вся область збурилася проти ініціатив ОДА (Відео)

Представники об’єднаних територіальних громад вишикувалися в чергу на прийом до керівництва області. Люди налякані планами нових керманичів «перекроїти» область по-своєму, тому в авральному порядку приїхали до обласного центру. Вони просять залишити в силі чинний перспективний план зі створення об’єднаних територіальних громад і не чіпати створені ОТГ.

«Ці громади, які створилися… Моя позиція чітка – їх треба залишати»,- Андрій Богдан, голова Городнянської громади.

«Чому тоді можна було створити громаду, а сьогодні запустити в роботу громаду вже немає можливості?»,- Катерина Лукашкова, директор Вихвостівської гімназії.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко на зустріч із більшістю громад не прийшов.

«Голова ОДА працює за своїм графіком. У нього питання насамперед економічні»,- Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА.

Замінив його «новоспечений» заступник – Олександр Савченко. Той усю вину за «колективізацію» поклав на Міністерство розвитку громад та територій.

«Раніше, років 3-4 тому, питання було у виборі людей. То сьогодні Мінрегіон каже: треба більше укрупнити»,- Олександр Савченко, заступник голови Чернігівської ОДА.

Але по черзі. Спершу була Вихвостівська громада, яку тоді створили, а тепер називають неспроможною і хочуть приєднати до Тупичівської. Пояснення облдержадміністрації в дусі «ми не винні».

«То завтра розчерком пера Мінрегіон візьме і скаже: «хлопці, не видумуйте, оце отак воно повинно бути»,- Олександр Савченко, заступник голови Чернігівської ОДА.

А от жителі громади застерігають, що таке рішення може знищити село. Місцеве господарство значно скоротить виробництво та кадри.

«Якщо нас приєднають, то він зробить, як у Тупичеві. У Тупичеві усього 35 працівників. У нас – 350. Річний фонд заробітної плати – 300 млн»,- Леонід Туровець, представник СТОВ «Віра» (с. Вихвостів).

Далі. Новобасанська громада Бобровицького району. В обласних керманичів там також традиційна відповідь.

«У нас щодо Бобровицького району рішень наразі немає. Тупикове рішення»,- Олександр Савченко, заступник голови Чернігівської ОДА.

Рішення приєднати Нову Басань до Бобровиці відкинули, але за умови забрати в перших на користь Бобровиці частину земель.

Наступна – Талалаївщина. Там від району хочуть відірвати дві сільські ради – Березівську та Юрківецьку. Приєднують до Срібнянської громади.

«Більшість людей висловились проти приєднання до Срібнянської громади, але на сесії сільської ради це рішення було прийнято»,- Юрій Величко, голова Талалаївської громади.

«Більшість громадськості проти Срібнянської ОТГ»,- Микола Зарічний, житель с. Березівка.

Наступне. Плани адміністрації розривають Бахмацький район. Частину його сіл віддають Парафіївській громаді, частину – Плисківській. При цьому в планах – не створювати Дмитрівську громаду, що передбачена давно затвердженим перспективним планом.

«Вам ніхто не прийшов і не сказав, що ми не хочемо до Бахмача чи інше. Люди погодилися з перспективним планом. Навіщо ви це робите і це збурюєте?»,- Ольга Чередник, депутат Чернігівської обласної ради.

«Дії проводяться кулуарно в ручному режимі. Тут перебувають п’ятеро юристів. Ми можемо скасувати будь-які рішення голови ОДА на підставі закону»,- Павло Шимко, міський голова Бахмача.

«Сьогодні наказ – добровільно йти, куди нас поведуть? А чому людей ми не питаємо? Чому не прислухаємося до наших мешканців. Куди мені дівати пенсіонерів? Мені закривати школу?»,- Володимир Ткаченко, голова села Кропивне.

Зважаючи на обурення людей, облдержадміністрація власні ініціативи всіляко намагається видавати за накази Мінрегіону

«Нам зробили певні зауваження і рекомендації. Сказали, ми такого не приймаємо»,- Олександр Савченко, заступник голови Чернігівської ОДА.

Усі ці дії обласного керівництва спричинили справжній спротив у регіонах, де людям під вивіскою добровільного об’єднання намагаються підсунути зовсім не добровільне укрупнення або загнати в громади, яких вони зовсім не хочуть.

Проте на сьогоднішніх зустрічах керівництво області запевнило, що буде відстоювати існування Вихвостівської та Новобасанської громад, створення, згідно з перспективним планом, Дмитрівської, а також буде дослухатися до думки людей, щоб не розривати Талалаївський район.

Нинішні зустрічі засвідчили готовність голови облдержадміністрації до конструктиву та діалогу, готовності чути людей. Як же все буде насправді – покаже час.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register