«Сіверські клейноди» зустрілися з вчителями чернігівських шкіл

  • «Сіверські клейноди» зустрілися з вчителями чернігівських шкіл
  • «Сіверські клейноди» зустрілися з вчителями чернігівських шкіл
  • «Сіверські клейноди» зустрілися з вчителями чернігівських шкіл
  • «Сіверські клейноди» зустрілися з вчителями чернігівських шкіл

«Пливе кача по Тисині». З цієї лемківської народної пісні, що в часи Революції Гідності і російсько-української війни стала справді знаковою, розпочалася зустріч вчителів-філологів і вчителів музики загальноосвітніх шкіл Чернігова з вокальним гуртом і художнім керівником та головним диригентом Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, заслуженим діячем мистецтв України Сергієм Вовком, що відбулася в Чернігівській школі №19 29 серпня 2019 року — у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Тільки-но зазвучали перші ноти цієї тужливої пісні, педагоги мовчки встали і схилили голови перед пам’яттю Героїв…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Сіверські клейноди» на святі меду та часнику

Зустріч була надзвичайно приємною та продуктивною. Сергій Вовк поділився власним досвідом відтворення фольклорної спадщини Чернігово-Сіверського краю. Він докладно зупинився на основних критеріях, які використовують фольклористи під час експедицій селами, записуючи старовинні пісні наших предків, щоб потім зробити їх розшифровку та передати наступним поколінням. Саме таку кропітку роботу і виконує ансамбль уже протягом 17 років.

На думку Серія Вовка, кожен виконавець «Сіверських клейнодів» – науковець, адже дослідження і відтворення фольклору — справжня наука. Тому артисти можуть порадити вчителям у питанні, як зацікавити дітей фольклором. Сергій Вовк зазначив: «Для дітей, які обрали фольклор під час відвідування студії чи гуртка в школі, головне – тема, і хоча б має бути другий голос. Дітям головне – гра. Відвідуючи такі заняття, де вони є самі учасниками дійства, діти стають правильними українцями, патріотами своєї держави».

Розповідь художнього керівника ансамблю супроводжувалася різножанровими фольклорними піснями у виконанні вокального гурту: тужливими, обрядовими, побутовими. Всі вони записані на Чернігівщині.

Особливу зацікавленість присутніх викликала практична вправа, коли артисти без попередньої підготовки, не знаючи, що буде за твір, прослухавши аудіозапис, мали відтворити стародавню пісню, записану в Чернігівському районі – «Котиласе ясно зорка з неба».
У педагогів залишилося багато запитань — аби поділитися досвідом, який клейнодівці набували роками, потрібна не одна лекторська година. Тому варто сподіватися на продовження таких зустрічей у загальноосвітніх закладах протягом навчального року.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register