У Чернігові відбувся Міжнародний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння-3» (Фото)

miriam-03

11 червня 2018 р. на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка відкрився Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння-3» #CheVidlunnya. До цьогорічної фестивальної програми входять вісім різножанрових моновистав у виконанні яскравих, талановитих акторів з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Ізраїлю, Молдови, України.

Учасників і відданих шанувальників театру, що прийшли першого ж фестивального дня, привітали почесні гості: начальник відділу театрального мистецтва та кіно Департаменту мистецтв і навчальних закладів Мінкультури Олена Воронько, незмінний президент і художній керівник фестивалю «Відлуння» Ніна Мазур та заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської облдержадміністрації Павло Веселов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Сокиринцях відбувся VII Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято»

Почесне право відкрити «Чернігівське відлуння-3» отримала народна артистка України Тетяна Крижанівська, яка представила глядачам сценічну композицію Р.Віктюка і С.Проскурні «Елеонора» за п’єсою Ґіґо Де Кьяра. Цього ж вечора відбувся прем’єрний показ моновистави «Міріам» за драматичною поемою Лесі Українки у виконанні актриси Чернігівського облмуздрамтеатру, заслуженої артистки України Оксани Гребенюк.

На другий день фестивалю глядачі ознайомилися з творчою роботою молодої актриси з Молдови Яни Лазар, яка у моновиставі «Три життя Айседори Дункан» за твором Зіновія Сагалова подарувала глядачам сповнений танцю й музики світ «геніальної босоніжки».

Наступного дня заслужена артистка Вірменії Наріне Григорян презентувала авторську роботу «Моя сім’я у моїй валізі», яка занурила глядача в складний і небезпечний світ збройних конфліктів, побачений очима дитини. Ввечері цього ж дня свою сценічну роботу «Акомпаніатор» за п’єсою Марселя Мітуа представляв народний артист України Володимир Смотритель, керівник Хмельницького монотеатру «Кут», який упродовж двох десятиліть культивує мистецтво моновистави на теренах України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ChAC» – Чернігів створює новий креативний фестиваль вихідного дня

До програми четвертого дня фестивалю ввійшов авторський проект актриси і режисера з Ізраїлю Тетяни Хазановської «Царські листи», поставлений у жанрі музично-пластичного театру, в основу якого покладені біблійні тексти. У вечірній виставі заслужений артист Республіки Азербайджан і Калмикії Шовгі Гусейнов познайомив глядачів із героєм філософічної, оздобленої іронічними нотками п’єси «Контрабас» за Патріком Зюскіндом, створивши надзвичайно емоційне, захоплююче сценічне дійство.

У заключний день фестивальної програми відбулася зустріч із молодим талановитим актором із Білорусі Іваном Трусом, який презентував свою творчу роботу «Сміх у темряві» за романом Володимира Набокова «Камера обскура» про руйнівну пристрасть, що привела до загибелі героя вистави.

На завершення фестивалю своїми враженнями від проведення «Чернігівського відлуння-3» поділилася засновник фестивального руху моновистав в Україні, президент – художній керівник фестивалю «Відлуння» Ніна Мазур, вона відзначила високий рівень виконавської майстерності учасників фестивалю й організаційного забезпечення, привітала чернігівських театралів, які за п’ять фестивальних днів збагатилися завдяки спілкуванню з високим мистецтвом театру, окреслила перспективи подальшої співпраці з Чернігівським театром.

Джерело: Департамент культури і туризму,

національностей та релігій ЧОДА

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register