Майбутнє українського флоту

Судячи з останніх подій 2017 рік цілком може стати «роком флоту». Є серйозні підстави думати, що все-таки прийнято політичне рішення про подальшу долю тих залишків ВМСУ, які нині гордо називаються «флотом».

За останній рік від амбітних планів побудови «флоту великого моря» із корветами і фрегатами відмовилися на користь створення «москітного флоту» з декількох десятків катерів різного призначення.

У рамках цього в 2016 році ВМСУ були поставлені малі броньовані артилерійські катери «Аккерман» і «Бердянськ», побудовані на київському ПАТ «Завод «Ленінська кузня». У квітні були закладені ще чотири катери проекту 58155, і сьогодні вони успішно будуються.

28 грудня там же була проведена церемонія закладки двох десантних катерів проекту 58181 типу «Кентавр», у якій взяв участь особисто командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Закладені десантні катери, на думку командування, є важливим елементом морського компонента сил швидкого реагування і можуть застосовуватися для транспортування морем і висадки на необладнане узбережжя морського десанту, ураження окремих малорозмірних цілей противника вогневими засобами, боротьби з десантно-висадочних засобів противника, а також для боротьби з протидиверсійними силами й засобами супротивника. Такі катери можуть вирішувати завдання як у річковій акваторії, так і в найближчій морській.

Власне, «Кентавр» є наступним розвитком лінійки броньованих катерів «Гюрза» і «Гюрза-м» і є базовим для цілої лінійки катерів – для сил Спеціальних операцій, для МНС, вогневої підтримки, санітарний і пожежний.

Залежно від модифікації може змінюватися й озброєння катера. Як запевняє виробник, воно може включати як два бойові модулі з кулеметом (7,62 або 12,7 мм) та автоматичним гранатометом (30 або 40 мм), так і мобільну РСЗВ під авіаційні некеровані реактивні снаряди С-8 або пускову установку «Град» (у варіанті катери вогневої підтримки). Опціонально катер може нести морські міни і несе апаратуру для постановки димової завіси.

Така концепція дуже популярна в світі, і основу «москітного флоту» небагатих держав складають шведські десантно-штурмові катери типу CombatBoat 90 (CB90) і їх клони. Український варіант відрізняється від «шведа» своїми розмірами – наш катер має довжину в 21,4 метра замість 16 метрів – і місткістю (32 людини десанту замість 20-21).

Таким чином, через рік у складі нашого флоту буде вісім катерів, які значно посилять його можливості.

Loading...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register