Російські броньовики для гібридної армії

Vystrel1

Практично всі два роки війни на Донбасі Росія безсоромно використовує на території Донбасу різноманітні зразки озброєння власного виробництва. Це дуже багато зразків – починаючи від стрілецької зброї та закінчуючи засобами радіоелектронної боротьби. Сьогодні хотілося б ознайомити читачів із легкою бронетехнікою російського виробництва, що використовувалася під час бойових дій на Донбасі.

У грудні 2014 року в інтернеті з’явився ролик із навчань так званої армії ЛНР, де добре було видно до десятка машин БПМ-97 – КамАЗ-43269 «Постріл». Розроблений наприкінці 1990-х бронеавтомобіль повинен був стати основним транспортним засобом прикордонників. Однак після випуску 160 машин БПМ-97 їх виробництво було припинено через доволі серйозні дефекти: обрив кардана, поломка ресор, тріщини в бронелистах.

Апарати, які залишилися не при справах, роздали по антитерористичним підрозділам – так вони опинилися в підрозділах антитерору всіх дивізій РВСП, у регіональних спецпідрозділах Федеральної служби виконання покарань Росії. З початком війни на Донбасі цей «неліквід» вирішили відправити бойовикам. Броньовані машини використовувались достатньо масово – так, щонайменше два були знищені нашими бійцями. Цікаво, що нині «Постріли» доволі регулярно з`являються на фото та відео з іншої «гарячої точки» – Сирії.

Така ж доля і в іншої машини – ГАЗ-3937 «Водник». Попри доволі достойні характеристики, в військах машина не прижилася, і в останні роки масово вилучалася з стройових частин. Станом на кінець 2013 – початок 2014 році декілька одиниць «Водників» усе ще залишалися на озброєнні Псковської бригади спецназу. Саме зі складів зберігання машина і потрапила в «ЛНР». Масово «Водники» засвітилися 10 січня 2015 року під час роззброєння козаків із підрозділу «Одеса» в Краснодоні (Луганська область).

Відзначився на Донбасі ще один бронеавтомобіль російського виробництва – ГАЗ-2330 «Тигр». Взимку-навесні 2014 року ця машина вже встигла публічно засвітитися під час анексії Криму. В ході боїв під Іловайськом відзначали не тільки армійські варіанти машин «Тигр», а й машини радіорозвідки, виявлення джерел радіовипромінювання та постановки радіоперешкод радіоелектронним засобам, що використовують комплекс «Леєр-2».

Це лише невелика частина озброєння, що поставляється з РФ в Україну. Причому кількість чітких і однозначних фото- і відеоматеріалів російського озброєння на Донбасі просто зашкалює. Після всього цього заяви російських представників влади, що «нас там немає», звучать щонайменше цинічно.

Loading...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password