Український «Ятаган»

Основний бойовий танк Т-84-120 з’явився на хвилі успішно виконаного пакистанського танкового контракту як розвиток Т-80УД. Харків’яни з «ХКБМ ім. Морозова» адаптували танк Т-84 під стандарти НАТО з 120-мм гладкоствольною танковою гарматою КБМ2 українського виробництва (в кооперації зі швейцарською фірмою Swiss Ordnace Enterprice Corp.) та механізмом заряджання в кормовій ніші башти.

Крім того, в його конструкції були використані засоби зв’язку французької фірми Thomson, кулемет бельгійської фірми FN Herstal та інші вузли від європейських виробників.

Під назвою «Ятаган» танк взяв участь у турецькому тендері на постачання основних бойових танків, який було оголошено в 2000 році.

У змаганні брали участь Німеччина з «Леопард» – 2А6, США – з M1A2 «Абрамс», Франція – з «Леклерк». Турки скрупульозно випробовували їх близько двох років. Причому випробування проходили як на полігонах Туреччини, так і на територіях країн-конкурентів. За оцінками фахівців, із боку технічних характеристик шанси всіх чотирьох машин були приблизно рівними.

За неофіційними результатами комплексних випробувань на перше і друге місця вийшли «Леопард» та Т-84. Турки працювали з кожним учасником тендера конфіденційно, тому інформація не розголошувалася.

Зрештою турки уклали контракт на поставку до країни 298 «Леопард» 2А4 з озброєння армії ФРН та після капітального ремонту. Нині ці танки добре горять під ПТУРами бойовиків у Сирії десятками.

Далі був програш у танковому тендері в Греції, в Малайзії (тут взагалі наш сучасний танк програв польському варіанту модернізації радянського танка Т-72).

А після того, як у «Ятагана» з’явився брат-конкурент – танк «Оплот» (який ще й до того був прийнятий на озброєння ЗСУ, що в рази підвищувало його експортну привабливість), то його доля була вирішена. Виготовлений в одному екземплярі танк гниє десь у Харкові.

Тактико-технічні характеристики основного бойового танка Т-84-120 «Ятаган»

Довжина (з гарматою вперед) – 9,664 м

Довжина корпусу – 7,075 м

Ширина по гусеницях – 3,595 м

Висота по даху башти – 2,215 м

Маса – 48 тонн

Екіпаж – 3 особи

Ширина колії – 2,8 м

Силова установка: 6-циліндровий горизонтальний багатопаливний двотактний дизельний двигун із прямоточною продувкою 6ТД-2, потужністю 1200 к.с.

Максимальна швидкість по шосе 65 км/год, по пересіченій місцевості 45-50 км/год

Запас ходу по шосе 450 км на основних паливних баках, 540 км із додатковими бочками

Ємність паливних баків – 1300 л

Озброєння: 120-мм гладкоствольна гармата КБМ2, 7,62-мм кулемет, 12,7-мм зенітний кулемет

Боєкомплект: 40 пострілів 120-мм, 4000 патронів 7,62-мм, 450 патронів 12,7-мм

Долає перешкоду: брід глибиною 1,8 м, з ОПВТ (обладнання для підводного водіння танка) – до 5 м, стінка висотою 1 м, рів шириною 2,85 м, кут підйому 32°, крен 25°.

Loading...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register