Суспільство

Чернігівський рибоохоронний патруль за тиждень викрив 25 порушень правил рибальства

У період із 14 по 22 січня 2019 року Чернігівським рибоохоронним патрулем під час проведення рибоохоронних рейдів виявлено 25 порушень правил рибальства, серед них 11 грубих (із застосуванням заборонених знарядь лову) порушень правил рибальства, 12 порушень любительського лову за ч.3 ст.85КУпАП, 2 порушення порядку збуту водних біоресурсів за ст.88-1 КУпАП.

Під час перевірки законності реалізації водних біоресурсів на місцевому ринку в селищі Ріпки 18 січня затримано місцевого жителя, який без необхідних документів продавав 1,4 кг живої щуки. На громадянина складено протокол за ст. 88-1 КупАП.

Санкція ст. 88-1 КупАП передбачає накладення штрафу від 540 грн до 1700 грн. Матеріали передано до Ріпкинського районного суду для прийняття рішення про притягнення правопорушника до відповідальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівський рибоохоронний патруль поспілкувався з рибалками щодо зимувальних ям

Цієї зими погода розпорядилась так, що вже від початку січня почали спостерігатись явища задухи риби. Риба в значній кількості припливає до ополонок щоб вдихнути повітря, якого так не вистачає під товстим шаром криги та снігу. Цим не забарилися скористатися несумлінні рибалки, які, замість того, щоб допомогти рибі вижити в зимовий період, вийшли на водойми з остями. Від початку року інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля вилучено 30 одиниць остей, за допомогою яких знищено 24,8 кг риби, чим завдано збитків рибному господарству на 14 501 грн.

Тільки протягом минулого тижня вилучено 15 одиниць остей.

Так, 18-19 січня на озерах у Куликівському, Ріпкинському, Менському районах затримано 10 місцевих жителів, які за допомогою остей виловлювали рибу. Інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля діяли на випередження, порушники не встигли завдати збитків рибному господарству. На порушників правил рибальства складені протоколи про адміністративні правопорушення та проведено роз’яснення щодо заборони використання колючих знарядь лову, до яких належать і ості.

19 січня на озері поблизу с.Хибалівка Куликівського району затримано двох чоловіків, які також рибалили за допомогою остей. Перший виявився місцевим жителем, який виловив 2 штуки плітки, завдавши збитків на суму 170 грн. Інший – житель м.Ніжин – виловив дві щуки, завдавши збитків на суму 680 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рибалка заплатить за збитки рибному господарству більше 12 тисяч

На всіх правопорушників складено протоколи про адміністративну відповідальність за ч.4 ст.85 КУпАП. Адміністративні матеріали направлені до районних судів області для притягнення правопорушників до відповідальності. Риба і заборонені знаряддя вилучені.

Нагадаємо, що такі знаряддя лову, як сітки («поріжеві», «зяберні», «рамки», «павуки», «косинки», «ятері», «неводи», «бредні», «топтухи», «нерети»), ості (остроги), драчі, електровудки та інші знаряддя лову, не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства, належать до ЗАБОРОНЕНИХ. За використання заборонених знарядь лову, відповідно до ч.4 ст. 85 КУпАП, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім того, п.3.14 Правил любительського і спортивного рибальства забороняється перебування на водоймі або поблизу неї із забороненими знаряддями лову. За порушення цієї заборони ч.3 ст.85 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від 34 грн до 170 грн.

Чернігівський рибоохоронний патруль просить оперативно повідомляти про виявлені факти браконьєрства, незаконної торгівлі водними біоресурсами та факти задухи риби на телефони гарячої лінії: 099-112-13=44 та (0462) 937-557.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Ще статті по темі

Back to top button