Для дерибану міського бюджету Атрошенко залучив батька цивільного чоловіка своєї доньки

gr_20.10.2015_atr1-e1520092190374

Про фінансові апетити і хитромудрі схеми чернігівського міського голови Владислава Атрошенка вже можна гостросюжетний серіал знімати. Здавалося, про основні корупційні витівки мера вже написано-розказано стільки, що і додати нічого. Але, як кажуть, чим далі в ліс – тим більше дров: спливають все нові подробиці про оборудки, які провертає Владислав Атрошенко.

Про багатомільйонний дерибан міського бюджету підконтрольним мером дорожнім монополістом «ШБУ-14» ми вже повідомляли неодноразово. З бюджету на рахунки «ШБУ-14» капають сотні мільйонів гривень. За даними, Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, лише в цьому році «ШБУ-14 отримало» понад 200 мільйонів гривень.

ШБУ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Однією рукою дає, іншою забирає: Атрошенко «висмоктує» бюджет Чернігова

Як відомо, засновником «ШБУ-14» є діловий партнер мера Чернігова Владислава Атрошенка – Костянтин Будьонний. Донедавна пан Будьонний також був співзасновником ТОВ «Десна-ФК», де його давнім бізнес-партнером був Тимофій Бичков, котрий і є батьком дружини Чернігівського міського голови Ірини Атрошенко. Але наприкінці 2016 року пана Бичкова вивели із засновників фірми, а сама вона змінила назву на ТОВ «Краун Роялті». Також Костянтин Будьонний вийшов із співвласників ТОВ «Ріел ко.», де його партнерами були Владислав Атрошенко і Тимофій Бичков. Змінився і керівник ТОВ «Краун Роялті». Раніше керівником був Сергій Шахрайчук, але в серпні 2017 він стає власником ТОВ «СПОРТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ». Також він разом з дружиною є власником 55% ТОВ «ОСНОВА-ТВ». Окрім того, саме пан Шахрайчук тривалий час був підписантом в «ШБУ-14». А вже в грудні 2017 він перестає бути і директором в фірмі дружини мера – ТВО «АБ Бізнесгруп» (яке в свою чергу є співзасновником «Ріел ко.», власниками якого є дружина та тесть мера). Подібна ситуація склалась із більшістю суб’єктаів господарської діяльності, які раніше були у власності або керуванні Владислава Атрошенка. Утім, всім відома давня істина – від перестановки доданків сума не змінюється. Тому нині продовжується активне висмоктування бюджетних коштів підконтрольними фірмами пана Атрошенка.

До речі, раніше ремонтом доріг і міждворових проїздів займалося «Комунальне шляхо-будівельне підприємство». Але Владислав Атрошенко знищив це підприємство і завів на солоденькі багатомільйонні підряди свою фірму. Окрім того, ТОВ «ШБУ 14» пасеться не лише в міській казні. Владислав Атрошенко домовився про «співпрацю» й з іншими структурами. Одне з найбільш корумпованих управлінь Чернігівської ОДА (управління капітального будівництва) замовило робіт у «ШБУ-14» на понад 50 мільйонів гривень. Служба автомобільних доріг області уклала договір із підконтрольною мером фірмою на 135 мільйонів гривень. Для комунального підприємства «Чернігівводоканал» «ШБУ-14» майже за 2 мільйони виконувало роботи по відновленню асфальтобетонного покриття після ремонту колектора. Навіть через освітян вийшло перегнати майже півмільйона гривень. «ШБУ-14» на замовлення управління освіти міської ради відремонтувало дорожнє покриття біля колегіуму № 11.

Але далі цікавіше.

Через феноменальну кількість замовлень ТОВ «ШБУ-14» не встигає справлятися власними силами. А відтак – залучає на субпідряд різних ФОПів. Зокрема, ФОП Геворгян А. А, ФОП Сардарян В. А., ФОП Мкртчян В. Д. Особливо цікавий останній ФОП – Володя Данієлович Мкртчян. Його син – Андранік Володяєвич Мкртчян. Є інформація, що син пана Андраніка знаходиться у цивільному шлюбі з донькою мера Анастасією Атрошенко.

Кілька місяців тому для фактично свата мера реєструють фірму – ТОВ «Армшляхбуд». За даними аналітичної системи «YouControl», засновником і бенефіціарним власником цієї фірми є дійсно Андранік Мкртчян.

мкртчян

Парадокс, але на ТОВ «Армшляхбуд» офіційно працевлаштовано тільки чотири людини: директор (він же власник і засновник), бухгалтер і ще двоє чоловіків – Андрій Геращенко і Віктор Кулик. Окрім того, у підприємства відсутня матеріально-технічна база, техніка тощо. Але попри все це міський голова Владислав Атрошенко «благословляє» ТОВ «Армшляхбуд» на дерибан міського бюджету. Батько цивільного чоловіка доньки мера отримує від майбутнього “свата” подарунок – понад два десятки договорів на виконання робіт з капітального ремонту вулично-дорожньої мережі Чернігова на загальну вартість близько 50 мільйонів гривень.

2018-09-08_150755

Показово, що новоспечена фірма співпрацює виключно з управлінням ЖКГ Чернігівської міської ради.

Транспортні засоби та обладнання для виконання робіт ТОВ «Армшляхбуд» «орендує» у друзів – ФОП Сардарян Вардан Айказович і ФОП Геращенко Андрій Олександрович (той самий, що працевлаштований у ТОВ «Армшляхбуд»).

Ось так – просто і безпроблемно міський голова і його оточення обкрадають чернігівців, висмоктуючи бюджет. І паралельно закривають школи, економлять на дітях, знімають надбавки з вчителів, ініціюють оптимізацію навчальних закладів. Все для того, щоб у бюджеті залишалося якомога більше грошей, які потім можна буде забрати собі – через кишенькові фірми.

До речі, за фактами розкрадання бюджетних коштів службовими особами ТОВ «ШБУ-14» відкрито кілька кримінальних проваджень. Одне з них вже закрите – винних не покарано. Слідство стосовно ще одного провадження триває на даний час. Ми звертаємося до правоохоронних органів з вимогою – взяти до уваги наведені в цій публікації факти і провести окреме розслідування. Злочини, які пов’язані із розкраданням міської казни – це злочини проти всіх чернігівців. І винні у цих зухвалих оборудках мають нести відповідальність!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register