Одні – без світла: інші – з доларами і криптофермою: у Чернігові чиновника звинувачують у махінаціях та в незаконному майнінгу
Майнінг криптовалюти та штучне заниження орендної плати за комунальне майно – днями поліцейські, після ряду проведених обшуків, викрили чиновника та його спільників, які незаконно облаштували ферми з видобутку криптовалюти та підозрюються у незаконних оборудках з комунальним майном.
СУТЬ СПРАВИ
Головне управління Національної поліції в Чернігівській області повідомляє, що співробітники слідчого управління спільно з управлінням карного розшуку встановили, що керівник комунального підприємства, яке має на балансі більше 50 будівель, упродовж кількох років штучно занижував орендну плату на комунальне майно.
«У змові з іншими посадовцями КП він організував схему збагачення на здачі приміщень в оренду за штучно заниженими у 10-15 разів цінами. А саме: комунальне майно реєструвалося на аукціоні, у якому брало участь підприємство, яке зареєстровано на помічницю директора. Після отримання цим підприємством майна у тимчасове користування за заниженими цінами, воно пропонувалося юридичним або фізичним особам для укладення договору суборенди по вже ринковій ціні, яка у десятки разів перевищує орендну плату, дохід від якої потрапляє до підконтрольного директору ТОВ», — йдеться у повідомленні правоохоронців.
Отримані від незаконної оборудки з майном гроші розподілялися між всіма учасниками злочинної групи чиновників. Поліцейські вилучили документи «чорної» бухгалтерії, а також інші речові докази.
Окрім того, в одному з технічних приміщень поліція виявила облаштовану майнінг-ферму криптовалюти.
«За інформацією слідства директор КП створив прихований за ліфтом каскад з відеокартами та самовільно підключив його до електричної мережі комунального підприємства. Щомісяця на майнінгу криптовалюти посадовець заробляв від 1300 доларів, тим самим завдаючи збитків комунальному підприємству на рахунках за крадену електроенергію. Незаконною діяльністьстю чиновник займався щонайменше упродовж року», — йдеться у повідомленні.
Видання «Економічна правда» раніше публікувало інформацію, що майнінг криптовалюти біткоїн потребує стільки ж електроенергії, скільки щороку споживає Україна.
Як мінімум, цей процес (у якому звинувачують Олександра Кузьменка) можна вважати цинічним, адже в період тотальних відключень електроенергії та ризику блекауту по всій країні – ділки просто заробляли немаленькі гроші, використовуючи для цього багато електроенергії.
Поліцейські вилучили спеціалізоване обладнання та програмне забезпечення, документацію та чорнові записи з розрахунками незаконного прибутку.
КОМЕНТАР ОЛЕКСАНДРА КУЗЬМЕНКА
На жаль, нам поспілкуватися з Олександром Кузьменком не вдалось. У разі якщо чиновник забажає висловити свою думку з даної ситуації – ми обов’язково опублікуємо його позицію.
Наразі поліція під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури розслідує кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою, або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Досудове розслідування триває.
Нагадаємо, раніше Олександр Кузьменко вже мав проблеми із законом і був затриманий представниками Служби безпеки України за підозрою в отриманні 6,5 тисяч гривень хабаря.
Таліна Тарасенко