Після розчистки «Золотого берега» у Десну запустять 10 тонн риби

maxresdefault

На поточний рік заплановано розчищення русла р. Десна з укріпленням берегової лінії в районі міського пляжу «Золотий берег». Коштуватиме це міському бюджету понад 6 мільйонів гривень.

2018-05-15_142814

Тендер на проведення відповідних робіт був оприлюднений на сайті Prozorro, однак, відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі», був відмінений. І поки Управління ЖКГ, адже сааме воно є замовником послуг, розбирається з бюрократичною тяганиною, редакцію ЧЕline зацікавили 10 тонн риби, яку планують запустити у Десну після розчищення русла.

З питаннями, яку саме рибу планується запустити, чому саме ці види, коли це відбудеться і скільки коштуватиме зарибнення, ми звернулися до начальника відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області Валерія Маслака.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Золотий берег» очікує вливання додаткових мільйонів

Наразі, розповів Валерій Маслак,  нічого не вирішено, тільки планується, якщо буде знайдено зарибок (мальки, призначені для розведення риби у водоймищах – ред.).

Щодо саме таких видів риб, йдеться про товстолоба гібрид та коропа, то є обґрунтування, розроблене інститутом рибного господарства.

«Наукова установа розробляє обґрунтування, якими видами риб у якій кількості можна зариблювати водойму», – зазначає Валерій Маслак.

«Розроблена вся проектна документація по розчищенню русла, також оцінка впливу на навколишнє середовище і сума збитків, які будуть нанесені, і вже відповідно до цієї суми  в тих обсягах і буде проведене зарибнення. Точна вартість буде відома, коли знайдуть рибу. Згідно розробленого минулого року проекту, це 409 тисяч гривень. Наразі шукають по всій Україні, ціна в рибкомбінатах різна», – зазначив Валерій Маслак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У «Золотий берег» знову вливатимуть бюджетні кошти

Коли саме у Десну випустять рибу, невідомо.

«Коли буде зарибнення, я сказати не можу, – говорить Валерій Маслак. – Все залежить від того, коли буде зарибок, він буває або навесні, або восени. Але точно воно буде офіційне, а не просто взяли і впустили рибу, будуть запрошені громадськість, представники місцевого самоврядування, рибоохоронного патруля, екологічної інспекції, це все буде контролюватися комісією, буде складено акти відповідні, все буде офіційно».

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register