Чим займається прокуратура Чернігівщини
Часто люди не до кінця мають уявлення щодо основних функції прокуратури. У суспільстві виникає нерозуміння та невдоволення «бездіяльністю» цього відомства. Тому, задля розвіювання архаїчної думки про повноваження прокурорів пропонуємо переглянути спеціальний інформаційний дайджест.
Почнемо з азів: що являє собою прокуратура та яку роль відіграє?
Прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому законом України «Про прокуратуру», здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.
Відповідно до статті 131—ˡ Конституції України до функцій прокуратури віднесено:
1) підтримання публічного обвинувачення в суді;
2) організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;
3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до пункту 9 Перехідних положень Конституції України прокуратура тимчасово, до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій, здійснює також функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
На прокуратуру не можуть покладатися функції, не передбачені Конституцією України.
З часу набуття чинності в липні 2015 року законом України «Про прокуратуру» прокуратура НЕ представляє інтереси громадян у суді та НЕ ЗДІЙСНЮЄ:
— функцію так званого «загального нагляду»;
— функцію досудового розслідування у зв’язку з початком функціонування органів, яким законом передані відповідні функції.
Джерело: Чернігівська обласна прокуратура