Суспільство

У Чернігівській області отримувачі субсидій накопичили третину всіх боргів за газ

На початок березня мешканці Чернігівської області, які отримують субсидію, заборгували за спожитий газ 110 млн грн. За наявності в таких споживачів боргу за газ законодавство зобов`язує відмовити в нарахуванні субсидії на наступний період.

Із настанням опалювального сезону значно погіршився рівень розрахунків побутових споживачів за газ. Чимала кількість домогосподарств, що мають борги, користуються субсидією. На початок березня за газ боргували 94 тис. субсидіантів із сумою неплатежів 110 млн грн. Водночас загальний борг споживачів перед «Чернігівгаз Збутом» становить 336 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для «Чернігівгаз збут» надрукують платіжки на понад 3 мільйони

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого Постановою КМУ #848 від 21.10.1995 р., постачальник газу зі спецобов`язками ТОВ «Чернігівгаз Збут» повинен щомісяця до 10 числа подавати в управління соцзахисту списки споживачів, у яких за час отримання субсидії виникла заборгованість за газ. На підставі цих даних соцзахист позбавляє неплатників державної допомоги.

У лютому 2018 року «Чернігівгаз Збут» надав до органів соцзахисту перелік особових рахунків боржників станом на 1 січня 2018 року у кількості 4,7 тис. На жаль, цим домогосподарствам було припинено нарахування державної допомоги з лютого за всіма видами житлово-комунальних послуг. У такому разі постачальник газу попереджає боржників про можливе припинення постачання газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб знизити суми в платіжках майже втричі, необхідно користуватись українським газом, – депутат облради

«Для призначення субсидії з наступного місяця споживач має звернутися до місцевого управління соцзахисту з документами, що підтверджують повне погашення заборгованості. Це можуть бути квитанції про сплату або відповідна довідка «Чернігівгаз Збуту». Для її отримання споживачу слід звернутися до Центру обслуговування клієнтів, після чого газова компанія самостійно передасть довідку до собезу», – зазначив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.

Аби не потрапити до таких списків, субсидіантам треба сплачувати різницю між нарахуваннями за спожитий природний газ і сумою призначеної субсидії. Кожен господар може самостійно порахувати свій платіж, адже володіє інформацією про призначену державою соціальну норму та фактичний обсяг газу, спожитий у розрахунковому періоді.

У зв`язку з тим, що квитанції за січень споживачам надійшли із запізненням, наступний список боржників постачальник газу сформує і надасть соцзахисту у травні.

 

Ще статті по темі

Back to top button