У «Зеленбуді» прокоментували стан катальп

  • У «Зеленбуді» прокоментували стан катальп
  • У «Зеленбуді» прокоментували стан катальп

Декоративні катальпи в горщиках на вулицях Чернігова з’явилися ще в травні. Частину з них можна побачити біля «Будинку книги» на пр.Миру, біля Головпоштамту, на так званій стометрівці біля перехрестя пр.Миру та вул.Коцюбинського, а також на вул. Серьожникова. Загалом це 98 рослин. Увагу на їхній нинішній стан звертають небайдужі чернігівці. Дехто вважає, що стан дерев – незадовільний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські біологи розкритикували методи озеленення «Зеленбуду»

«Це абсолютно природній процес! – пояснює інженер із садово-паркового господарства КП «Зеленбуд» Ольга Відковська. – Всі наші катальпи на місці. На щастя, не зламані, не пошкоджені. Просто деякі швидше розвиваються, деякі – повільніше. Всі дерева – живі!»

Так зване індіанське бобове дерево – катальпа бігнонієподібна, деревовидна рослина роду катальп (Catalpa) – рослина не вічнозелена, листопадна. Тобто на прихід осені вона реагує так само, як береза, клен або дуб, листя яких змінює колір – від жовтого до червоного або багряного, а потім опадає. А от у каштанів листя всихає й скручується. Кожне дерево має свої особливості. Зокрема, листя катальпи ледь-ледь змінює колір, воно нібито вщухає й опадає.

«Ми не бачимо підстав для занепокоєння, – коментує ситуацію Ольга Відковська. – Чи витримувався режим поливу цих дерев? Звісно! Коли трималася висока температура, полив здійснювали двічі на тиждень. А зараз – залежно від погоди. Восени будь-яке листопадне дерево скидає листя, але кожне поводиться по-своєму. В нашому місті є й не декоративні катальпи в парку навпроти «Полісся», висаджені у відкритий грунт. Можете перевірити, в якому вони зараз стані».

Варто зазначити, що на зиму дерева приберуть із вулиці та зберігатимуть у спеціальному приміщенні. Це відбудеться, коли середньодобова температура становитиме близько -5°С. А навесні катальпи у ящиках знову повернуться на вулиці міста.

Джерело: прес-служба КП «Зеленбуд»

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register