У Чернігові пройшов протидіабетичний марафон

1484911228-8358[1]

У Чернігівській міській лікарні №2 пройшов протидіабетичний марафон «Знай свій ризик». Захід відбувся в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом і Всеукраїнського тижня профілактики діабету.

Під час акції чернігівці здавали безкоштовно експрес-аналіз на визначення рівня глюкози в крові, отримали консультації лікарів-ендокринологів, ознайомилися із детальною інформацією щодо того, як контролювати свій стан здоров’я за наявності хвороби, які ускладнення викликає цукровий діабет і як їх уникнути.

За підсумками марафону рівень цукру в крові перевірили 180 мешканців Чернігова. Серед них 35% становлять пацієнти, у яких було виявлено підвищений вміст глюкози. При цьому в 20 осіб він виявлений уперше.

За словами заступника головного лікаря з поліклінічної роботи КНП «Чернігівська міська лікарня №2» ЧМР Інни Сорокіної, на сьогодні в Україні налічується 1,3 мільйона хворих на цукровий діабет, приблизно 2000 осіб перебувають на обліку в поліклініці, з них 520 – на інсуліновій терапії.

«До 75% загальної кількості інсулінозалежних хворих забезпечені препаратами коштом держави. Найбільш актуальна проблема цукрового діабету – ускладнення, що розвиваються та призводять до значного погіршення якості життя, інвалідизації людини», – розповіла вона.

На важливості раннього виявлення діабету наголосила й лікар-ендокринолог Вікторія Дякончук.

«Ознаками вираженого діабету можуть бути спрага, часте сечовипускання, слабкість, втрата ваги, або ж, навпаки, її набір, сухість, висип на шкірі. Ускладненнями діабету є погіршення зору, оніміння стоп, схильність до частих застудних захворювань», – зазначила медик.

Утім, лікарі наполягають: рівень цукру треба вимірювати навіть без цих ознак. Адже ознаки вираженого діабету проявляються інколи лише тоді, коли рівень цукру вже досить високий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Менщині зареєстровано чотири випадки кору

Вік за 40 років, наявність у родині хворих на діабет, надмірна вага, підвищений артеріальний тиск – вагомі причини для того, щоб зробити дослідження. Людині, яка не має виражених симптомів, бажано вимірювати рівень глюкози в крові раз на рік.

Крім того, в межах Школи цукрового діабету, яка функціонує в медзакладі на постійній основі, лікарі провели освітні лекції для громадськості щодо здорового способу життя та можливості профілактики ускладнень при діабеті.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register