Люди: Риболовецька залежність Володимира Бикова
Риболовля для Володимира Бикова є справжньою життєвою необхідністю. Від самого дитинства він із батьком і дядьком ходив ловити рибу, тут і отримав перші навички та любов до цього заняття.
Володимир згадує, що тоді йому було дуже цікаво ходити зі старшими на риболовлю, тому він ніколи неп пропускав таких походів. Із часом це переросло у стиль життя. З 2012 року Володимир не просто захоплюється цією справою, а займається спортивною риболовлею. Зараз він є кандидатом у майстри спорту.
«Це зимовий вид – ловля риби на мормишку з льоду. Перші два роки ми не досягали успіхів, а вже з 2014 почали займати призові місця, увійшли до трійки. Далі вже почали займатися поплавком, були чемпіонами області до 2017 року», – розповідає Володимир.
Він каже, що йде на риболовлю, щойно випадає вихідний, забравши своїх друзів, якщо нікому не вдається піти цього дня, то рибалить сам. Каже, що без свого хобі й адреналіну, який воно дає, вже не може жити.
«Зазвичай я їду за околиці Чернігова. Це єднання з природою, коли ти відпочиваєш від міської метушні. Мене от просто туди тягне і все, якщо не побуду 3-4 дні на риболовлі, в мене вже починається ломка, наче у наркомана», – ділиться рибалка.
Трапляються на риболовлі й різні курйозні випадки. Так, одного разу довелося витягувати товариша з води, куди він випав із човна, поки витягував рибу. Це сталося наприкінці листопада, коли вода вже холодна, тому потім ще довго його відігрівали.
«Але й такі випадки сприймаються з позитивом. Усі починають допомагати, відігрівати, дають свої речі. Потім усе це переходить у веселі спогади. Переважно в нас завжди гарний і жартівливий настрій. Я навіть не пам’ятаю такого, щоб ми приїхали і все було серйозно. Навіть на змаганнях усі веселяться», – розказує Володимир.
Один із найбільших його уловів – судак вагою майже сім із половиною кілограмів, якого Володимир впіймав на спінінг. Він каже, що це неабияка удача, адже інші рибалки ганяються за такою рибою все життя, позаминулого року пощастило саме нашому герою.
«Я взагалі спінінгом не займаюсь, тільки іноді восени. А тут так вийшло, що впіймав на делікатну снасть, адже не розраховував на велику рибу. Тут мені дуже пощастило, і вийшло так, що боровся з рибою хвилин 15. Там адреналін просто зашкалював. Навіть не пам’ятаю в подробицях, як це все відбувалося. Адже коли я цю рибу побачив, то був просто шокований», – згадує Володимир.
Він розповідає, що успіх риболовлі залежить не стільки від везіння, скільки від навичок і знань рибалки. Оскільки треба вміти правильно обирати та використовувати наживку, яке місце обрати, куди та як закинути вудочку. Аби збагачувати свої знання, Володимир постійно вивчає спеціалізовану літературу та дізнається секрети різних видів ловлі.
Із хобі пов’язана навіть професійна діяльність Володимира, адже саме любов до цього заняття привела його працювати у риболовний магазин. Тут він консультує відвідувачів, а іноді навіть виїздить на водойму з початківцями, аби допомогти їм практично.
До того ж риболовля вже стала сімейним захопленням. І хоча усією родиною виїжджають на водойми нечасто і тільки для того, аби провести дозвілля, та п’ятирічний син Володимира Денис уже проситься піти з татом.
«Коли бачить вудочку, в нього очі горять, він каже: «Тату, ходімо рибалити». Тому я намагаюсь максимально його заохочувати, щоб бажання рибалити тільки збільшувалось. Хотілось би максимально сильно прищепити йому любов до риболовлі, як це сталося і в моєму випадку», – говорить Володимир.
У майбутньому Володимир Биков планує вийти на всеукраїнський рівень і здобути перемогу на масштабних змаганнях. Каже, що це досить складно та дороговартісно, адже, щоб виграти, треба досконало знати водойму, її дно та кожну особливість. Для цього досвідчені рибалки приїздять на місце завчасно та вивчають усе, що пов’язане з майбутніми змаганнями.
До того ж тут досить велика конкуренція, адже в таких турнірах беруть участь не тільки чемпіони України, а й світових змагань.
А от щодо любительської риболовлі, то тут чоловік планує максимально залучати до свого хобі сина та передати йому всі свої знання.
Спілкувалась Ольга Лазун