Чернігівщиною три дні подорожуватиме міжнародний арт-фестиваль (Відео)

Аби популяризувати читання серед дітей і молоді, в Чернігові втретє проведуть фестиваль «Литаври». Окрім обласного центру, заходи відбуватимуться в Ніжині, Седневі, Бахмачі, Острі та Корюківці. Про особливості цьогорічного фестивалю розповідали в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо».

«Я вважаю, що такі фестивалі мають відбуватися в кожному містечку. Саме вони є рушіями процесу відновлення мови, повернення до себе. Привчають дитину до книги. Привчають читати, відчувати, хто ти. І взагалі – хто ти є. Повертайтеся до своїх генів і свого коріння», – Тетяна Винник, організатор Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври», письменниця, громадська діячка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині втретє проведуть літературний фестиваль «Lуtavrу»

Під час фестивалю діти матимуть змогу поспілкуватися з іменитими письменниками не тільки України, а й закордону. На «Литаври» з’їдуться літератори з 10 країн світу.

«Вони працюватимуть із молоддю та дітьми в університетах, дитячих садочках, школах. Вони презентуватимуть свою творчість і говоритимуть про важливість читання сьогодні. Кожен автор матиме свій метод, свою тему, свою книгу», – Тетяна Винник, організатор Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври», письменниця, громадська діячка.

До заходу долучаться міські школи, бібліотеки, громадські та культурні діячі Чернігівщини. Але основною проблемою впровадження фестивалю є фінансування.

«Реально не вистачає коштів. Міська влада Чернігова взагалі ігнорує нас. Навіть голова Спілки письменників Ганна Арсенич-Баран не може потрапити на прийом до міського голови. Ми особисто писали і в приват на Фейсбуці. Дуже добре, що нас підтримує обласна рада й обласна адміністрація. Тільки з міською владою в нас відсутність будь-якого контакту», – Тетяна Винник, організатор Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври», письменниця, громадська діячка.

Однак фестиваль проходитиме з 9 по 11 жовтня. Відкриття відбудеться в Молодіжному театрі. А вже з 10 жовтня фестиваль пошириться на різні локації.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register