У Чернігова вкрали шевченкіану: базові знання про Великого Кобзаря тривалий час зберігала Чернігівщина (Відео)

Щоденник, особисті речі, чернетки творів, гравюри, 13 «Кобзарів», деякі з автографами Тараса Шевченка, і багато-багато іншого зі спадщини Великого Кобзаря. Все це зберігалося в Чернігові та увічнювало єдину «живу» пам’ять про поета.

«Фактично все, що ми сьогодні знаємо та можемо побачити наживо, пов’язане з Тарасом Шевченком насамперед як художником і поетом. Це було в Чернігові за заповітом, без права переміщення»,- Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського.

Цю колекцію зібрав відомий меценат, друг Кобзаря Василь Тарновський і залишив у нашому місті. Проте з часом історичне надбання було розподілене по музеях Харкова та Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лялькова колекція добрянця Сергія Коноваленка, що гідна рекорду, поповнюється новими експонатами (Фото)

«На основі цієї «шевченкіани» сьогодні створений і працює Національний музей Тараса Шевченка в Києві, і вся творча спадщина Шевченка як поета зберігається в Інституті рукописів Національної академії наук України»,- Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського.

До прикладу, один із найбільш відомих елементів шевченкіани, картина «Катерина», також була «чернігівською».

«Найвідоміша картина Тараса Шевченка «Катерина» була ним передана ще Григорію Степановичу Тарновському, і ця картина зберігалася в Чернігові»,- Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського.

Загалом, за словами істориків, більшу частину шевченкіани, зібраної Тарновським, було втрачено. Із того, що залишилося, – це два автографи Тараса Шевченка, один із «Кобзарів» і барельєф Кобзаря.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register