Культура (Вiдео)

У Чернігові зібрали унікальну колекцію, що відображає українську культуру різних епох (Відео)

«Діти навіть не знають сучасні, що були колись санчата дуже зручні. А там посадили дітей, а їдуть бабуся і дідусь, мабуть, на ярмарок. Тут іще був мішок, вони їхали на торги».

А ще дитячі іграшки, глиняні свищики та багато іншого. Усі ці вироби створили гуртківці Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді, що в Чернігові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лялькова колекція добрянця Сергія Коноваленка, що гідна рекорду, поповнюється новими експонатами (Фото)

«Це в нас ніби краєзнавчий клас. Ми проводимо екскурсії цими виставками, розповідаємо про техніку виконання, різні види народної творчості, декоративно-прикладного мистецтва. Все це є тут: лозоплетіння, різьблення, вишивка, плетення тощо. І тут одночасно займаються діти», — Тетяна Матвійчук, керівник гуртків ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».

Експозицію збирали майже 15 років. Діти створювали творчі роботи для участі в різноманітних конкурсах.

«В 2013 році святкувала вся Україна 1025 років Хрещення Русі, «Духовні святині Чернігівщини». Ми проводили разом із Чернігівським єпархіальним управлінням, тому і нагороди в нас були, і всі ці роботи були виставлені, і зліт був підсумковий у заповіднику «Чернігів стародавній». «Безсмертний, як саме життя» – так називалася ця акція, що проходила у 2014 році, і кращі роботи ми тут розмістили. «Край Деснянський – джерело натхнення» – це роботи, що стосуються обрядовості, різних традицій. Про народний костюм і так далі», — Тетяна Матвійчук, керівник гуртків ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».

Подивитися виставку приходять не лише діти, а й дорослі. Зокрема педагоги, які навчаються на курсах Інституту післядипломної педагогічної освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині зберігається колекція вишиванок і рушників з усіх куточків області

«Це роботи дітей з усієї області. Тому вони фотографують, показують удома. Пишаються тим, що з їхнього населеного пункту є тут роботи», — Тетяна Матвійчук, керівник гуртків ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».

В експозиції представлені різні епохи та техніки. Наприклад, вирізані з дерева весільні ложки «Козак і козачка». Поруч – весільні свічки, рушники. Є мисник, а це різьблені санчата та шкатулки.

«Це все з рушника. Оце мережка. Це все автентичне зі старого одягу. Це текстильна лялька. Лялька-мотанка – це без обличчя і без очей, а це текстильна лялька, але в тому стародавньому дусі. Це лялька, щоб дитина гралася. І вона нагадує чи маму, чи бабусю. Вона ніби справжня. Це зробили до 200-річчя святкування дня народження Тараса Шевченка», — Тетяна Матвійчук, керівник гуртків ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».

Місця в Центрі замало, тому частину робіт зберігають у фондах. Їх виставляють до різних дат у стінах самого закладу. Постійно роботи гуртківців презентують і в музеях Чернігова, наприклад, у художньому або в музеї Коцюбинського.

Журналіст – Ольга Лазун

Оператор – Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button