Без шведського столу та з посиленими заходами безпеки: чим відрізнятиметься післякарантинний туризм (Відео)
Із 5 червня в Україні відкриють внутрішні перельоти, а з 15-го – можна буде подорожувати літаком за кордон. Деякі чернігівці користуються послугами туроператорів. Інші – ризикують подорожувати самостійно. Олександр Шкамарда каже, що у цьому є свої плюси.
«Не потрібен ні трансфер, ні що-небудь інше. Просто замовляєш машину, приїжджаєш в аеропорт, підписуєш кілька документів. Тобі вручають ключі. У будь-який час ти ні до кого не прив’язаний. На екскурсії можна їздити самому, просто почитавши в інтернеті про визначні пам’ятки. Так подорожуєш сам», — Олександр Шкамарда, мандрівник.
Так він подорожував двічі. Був на острові Тенеріфе та на Майорці. Для комфортного пересування брав в оренду авто. Пан Олександр каже, що це вигідно й фінансово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Післякарантинний туризм: як Чернігів готується до сезону
«Дешевші і перельоти, і трансфер. І житло можна підібрати дешевше», — Олександр Шкамарда, мандрівник.
Він встиг здійснити заплановані подорожі ще до карантину. Але в одному з турагентств розповіли, що зараз відпочинок трохи змінився. Щодо цін, то вартість відпочинку за кордоном залишилася на рівні минулого року. Втім, у готелях посилили заходи безпеки. Тепер усі вони, як в Україні, так і за кордоном, повинні отримати сертифікати здоров’я. Без них готелі не мають права працювати.
«Це постійне вимірювання температури, це дезінфектори, відстань між шезлонгами 1,5 метра. Система «шведський стіл» зміниться. Людина не зможе сама собі набирати страви. Це робитимуть кухарі. За склом буде той самий асортимент страв. Скільки турист подужає, стільки йому подаватимуть», — Артем Струк, власник турагентства.
Також туристам вимірюватимуть температуру на вході до ресторану. У разі виявлення ознак застуди робитимуть тести на коронавірус. Перевірятимуть здоров’я відпочивальників і після прильоту. За попередньою інформацією, 14-денної обсервації не буде. Втім, плануються інші заходи безпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові розвиватимуть внутрішній туризм
«Можливо, це будуть додаткові тести. Потім його або відправлятимуть додому, або надаватимуть меддопомогу. Можливо, його зовсім не буде. Це завдання ще не опрацьоване остаточно, надати точної інформації не можу», — Артем Струк, власник тур агентства.
За період карантину туристичні фірми зазнали збитків. Вони мали платити за оренду офісів і комунальні послуги. Щоб знову вийти в плюс, їм знадобиться від одного до двох місяців. А от туристам, які планували відпочинок на період карантину, пощастило більше. Натомість їм пропонують відвідати інші напрямки або перенести свої поїздки на пізніше.
«Політика туроператорів – це перенесення турів. Дехто переносить на вересень і далі, дехто переносить навіть на наступний рік. Тому люди можуть втратити лише на курсі, якщо тур не доплачений, то оплата буде за новим курсом. Можливо, на цьому навіть виграють, якщо курс знижуватиметься», — Артем Струк, власник тур агентства.
Туроператори розповідають, що основні перельоти планують на 1 липня. Приймати наших туристів уже готові Туреччина, Греція, Кіпр, Чорногорія та Хорватія. Найпопулярнішими українськими напрямками є Карпати, Залізний порт, Коблево та Одеса. Саме останнє місто називають найдорожчим. Вартість перебування в одеському готелі прирівнюється до аналогічного відпочинку на Мальдівах і Балі.
Журналіст – Ольга Лазун
Оператор – Дмитро Дриганов
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv