День Незалежності Чернігів святкуватиме 4 дні: з військовими боями на Красній площі й виступами відомих артистів (Відео)

Упродовж чотирьох днів чернігівці святкуватимуть День Незалежності України. 23 серпня о 10-й ранку стартує святковий марафон: на Красній площі в урочистій обстановці вшановуватимуть головний символ країни – жовто-блакитний прапор. По обіді розпочнеться святковий концерт, будуть організовані фуд-зони.

«Ми запрошуємо всіх жителів міста прийти і вже розпочинати звечора відчувати такі предпаті Дня Незалежності», – начальник Чернігівського міського управління культури Олександр Шевчук.

24 серпня чернігівці гулятимуть цілий день: після покладання квітів на великій сцені відбудеться традиційний міжнародний фестиваль «Поліське коло». Серед головних заходів – патріотичний мотопробіг Чернігівщиною. Він стартує о 9-й ранку в Річковому порту. Учасники обіцяють красиве видовище, адже в ньому візьмуть участь 150 байків.

«Маршрут обрали Чернігів – Седнів – Городня – Сновськ – Корюківка – Мена – Чернігів. Він непростий, має форму прапора», – організатор мотопробігу Віктор Іллюшко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вип’ю чаю за країну і поїду на дачу: чернігівці розповіли, як відзначатимуть День Незалежності

Видовищним буде 26 серпня – останній день святкування. На красній площі відбудеться військово-історична реконструкція «Літні бої. Чернігів-1941». Реконструктори, які приїдуть до нас майже з усіх куточків України, демонструватимуть події, які відбувалися у Чернігові та на його околицях у серпні і вересні 1941-го. Усе буде справжнє – і одяг, і зброя, і військова техніка. Стрілятимуть по-справжньому, але холостими патронами.

«Перший епізод буде – втеча партійного керівництва НКВС з міста; Голову Чернігівського виконкому після цього в Харкові розстріляли. Згодом розпочалася імітація бойових дій», – керівник ВІГ «Північ» Дмитро Волошин.

Бої триватимуть годину. Реконструкція стартує біля Мегацентру – зведена колона реконструкторів німецької і радянської армій йтиме до Красної площі. Організатори переживають, аби чернігівці правильно зрозуміли мету демонстрації саме цього періоду війни.

«Не треба це сприймати як певну ідеологічну річ, насамперед – це видовище. Воно для людей і глядачів, щоб вони уявляли й ці сторінки своєї історії. Те, що було у 1941 році, для Чернігова також важлива історична віха, бо вона абсолютно змінила вигляд міста – його розбомбили, а потім на цих руїнах точилися бої», – співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Горобець.

«Цей захід – не пропаганда комуністичної чи нацистської ідеології. Це просто візуалізація певних історичних подій, які призвели до повного знищення одного з найстаріших міст Європи –  Чернігова», – керівник ВІГ «Північ» Дмитро Волошин.

Скільки витратить Чернігівщина на святкування Дня Незалежності – організатори не кажуть. Відомо, що лише «Літні бої» обійдуться місту у 100 тисяч гривень. До речі, головними музичними гостями свята стануть Христина Панасюк із Рівного, а також рок-гурт «Тінь сонця». Їхні виступи містяни побачать ввечері 24 серпня.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register