Дорожники приховують вартість острівця безпеки (Відео)
Унікальну відкритість і прозорість демонструє служба автомобільних доріг у Чернігівській області в особі її керівника, почесного дорожника Юрія Мартинова.
Намагаючись розкрити, мабуть, єдину невідому сторінку в темі острівця безпеки біля села Іванівка, ми наштовхнулись на справжню європейську відповідь. Адже саме до таких стандартів іде Міністерство інфраструктури України з молодим керманичем Володимиром Омеляном.
-Скільки коштує?
– Давайте, так. Навіщо вам, скільки воно коштує?
– Ну, як же? Це ж бюджетні кошти.
– Ви КРУшники чи ДФС?
– Ми громада, чиї гроші розподіляють.
– Дивіться, перевіряють гроші прокуратура, СБУ, ДФС. То ви вважаєте, що люди не повинні знати, скільки коштує?
– Це закрита інформація?
– Так, це службова інформація.
— Юрію Васильовичу, це ж не ваші гроші. Це гроші бюджету.
– Ви ж не люди. – А хто ми? – Ви преса?
Коментар означає або те, що громадяни України втрачають останні права контролювати бюджет, який вони і поповнюють, або ж деякі чиновники вже вважають державні установи приватними структурами. Питання ціни не було єдиним. Безпека – головне завдання острівця, які справді досить поширені в Європі і справді стимулюють зниження швидкості перед селом.
— Звісно, потрібно. Особливо для жителів цього села.
— Загалом позитивно, але треба встановити знаки попереджувальні. Наскільки я знаю, там часто ДТП відбуваються.
Проте, по-перше, не відомо, чому служба автомобільних доріг роками не думає про безпеку в інших населених пунктах. Наприклад, сільський голова Сираїв говорить про неодноразові багаторічні звернення по допомогу.
«Ми почали писати звернення до Служби автомобільних доріг, в обласну адміністрацію. Вони відписку роблять. Мені соромно за цих керівників. Вони роблять відписку», – сільський голова Сираїв Сергій Доломанський.
По-друге, рішення про острівець приймається в той час, коли роками і досі швидкість руху ніким не контролюється. Умовно – їдь 300 км на годину перед керівником Національної поліції України і тобі за це нічого не буде.
«Наразі патрульна поліція не має змоги контролювати швидкість, оскільки немає приладів», — прес-офіцер патрульної поліції м. Чернігова Віталій Копистко.
Тобто деяким водіям-порушникам влаштовують таку пастку, що може коштувати їм і їхнім пасажирам навіть життя.
— Скільки там аварій за місяць було? П’ять. Я бачив п’ять – кожен день туди їжджу. До цього там жодної аварії не бачив.
— Ви знаєте, десь три дні тому їхав – неочікувано.
Неочікуваний острівець, непрозорий розподіл коштів, незрозуміле ігнорування безпеки на головних трасах області – менеджерські досягнення Служби автомобільних доріг продовжують радувати Чернігівщину.
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов
Гнати тварину!
Нормально загнался черт
Строительство и ремонт дорог — самое прибыльное дело для ворюг