«Моя війна»: школярі Сновщини дізналися подробиці бойових дій на сході країни (Відео)

Сльози, страх і гордість – саме такі емоції охопили глядачів фільму «Моя війна». Цього разу творчий колектив Чеline презентував стрічку власного виробництва в Кучинівці Сновського району. Подивитись його зібралися учні місцевої школи та прості жителі села.

«Я хочу, щоб цей фільм показували в усіх наших школах. Я хотіла б, щоб побільшало патріотів серед дітей. Треба починати виховання дітей із дитячого садочка», – Валентина Карась, жителька с. Кучинівка.

«Мене вразили сильні духом герої. Моменти, коли розповідали про свою сімю, про свої вчинки, про війну», –  Анастасія Карась, учениця Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

«Мене вразило, коли вороги знущалися з наших українців», – Анастасія Акуленко, учениця Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЧЕline» презентував документальний фільм «Моя війна» на великому екрані

«Було страшно, коли зривали значки з наших полонених і говорили, щоб вони їх їли. Було страшно за них, що їх можуть розстріляти і їх більше не побачать рідні», – Лілія Улянчич, учениця Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

«Дуже зворушливо, дуже торкнуло серце. Тому що така трагедія… Усі ми маємо знати, що відбувається. Такі відео мають поширюватися скрізь. Чесно кажучи, сльози навертаються… стільки втрат, стільки жахіття», – Тетяна Миронцова, вчитель математики Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Учитель Кучинівської школи розповідає, що як тільки дізнався про існування фільму, одразу вирішив, що треба показати його своїм учням.

«Фільм однозначно патріотичний, про війну. Потрібно показувати це і дітям, і дорослим. Тому що ми постійно про це забуваємо, живемо в мирному житті. Не відчуваємо цього болю», – Роман Василенко, вчитель Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст., організатор показу фільму.

«В цьому фільмі все правдиве. Справжні сльози, справжній розпач, біль втрати, справжні актори. Тут грають справжні бійці, які не тільки понюхали пороху, а й побували в полоні», – Павло Солодовник, креативний директор «Чеline».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові нагородили російського журналіста і фільм “Моя війна”

Авторка фільму Яна Титенок розповіла, що мета стрічки – показати долю хлопців, які зі звичайних людей перетворилися на справжніх воїнів. За її словами, саме вони захистили Україну від агресора. А основні труднощі в процесі зйомок виникали, коли треба  було запрошувати військових на інтерв’ю.

«Було дуже важко телефонувати цим хлопцям, бо ти не знаєш, як вони відреагують. У них біль оцей залишився, розпач після війни. Коли ти їх запитуєш про війну, а в них течуть сльози. Уявіть собі, сильні чоловіки, які прийшли зі сходу, в них течуть сльози і насправді було важко з ними спілкуватися. Але ми всі подружилися, зараз товаришуємо», – Яна Титенок, автор фільму «Моя війна».

Педагоги впевнені, що фільм дуже пізнавальний для їхніх учнів. Тим більше, що серед випускників їхньої школи також є воїни АТО.

«Це все наші земляки, які брали участь у АТО. Зараз от ви бачите стенд. Це і Кривенко Олександр, і Гордійко Богдан, і таких дуже багато, які були на війні. Загиблих немає, на щастя, немає», – Юлія Герасименко, заступник директора з виховної роботи Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Загалом на створення патріотичного фільму пішло півроку. Тут показано не лише війну, але й кохання, яке герої стрічки знайшли, переживши справжнє пекло.

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register