У Чернігові провели турнір пам’яті з баскетболу на честь полеглого воїна Валерія Сенька (Відео)
У Чернігові відбувся турнір пам’яті з баскетболу на честь Валерія Сенька з позивним «Голем». У 2022 році він став на захист України у складі підрозділу «Вовки Да Вінчі». 2 квітня 2023 року воїн загинув під час виконання бойового завдання, утримуючи останню «трасу життя» від Хромового до Бахмута.
«Давайте пограємо та згадаємо Голема, всім дякую. Слава Україні! – Героям Слава!»,- Богдан Сенько – брат загиблого захисника
«Валерій був дуже позитивною людиною, завжди усміхнений, на підйомі, його важко було вивести з рівноваги. Був дуже розумним, інтелектуальним, тому завжди був із книжкою, завжди щось читав, підходив до усього з розумом, у військовому ремеслі завжди щось вивчав, навчався та займався саморозвитком»,- Богдан Сенько – брат загиблого захисника
У цивільному житті Валерій був творчою та різнобічною особистістю. Він захоплювався історією та філософією, займався відеомейкінгом, створював рекламні ролики й кліпи, а також працював на кінофестивалях.
«Він був чудовою людиною, мужнім чоловіком, добрим, чуйним, також треба виокремити, що він був дуже талановитим, його погляд на життя, творчий смак виокремлюється, завжди його стиль можна визначити серед інших»,- Аліна Пономаренко – подруга загиблого захисника
«Це мій друг Валерій, ми познайомилися під час занять із рукопашного бою, ходили тренуватися. Дуже така позитивна людина, дійсно про нього говорять, що він ніколи не сумував, завжди був усміхнений, це справді так. Таких людей дуже мало, ми з ним стояли у спарингах, ця людина була дотична до того, як починався мій кар’єрний шлях, завдяки цьому я була однією з найкращих спортсменок у клубі»,- Тетяна Бойко – подруга загиблого захисника
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наслідки війни виявилися сильнішими: на Чернігівщині провели в останню путь захисника
Участь у турнірі взяли дев’ять команд. Також на майданчику відбулася виставкова гра за участю команди ветеранів війни.
«Такий турнір важливо проводити, щоб насамперед вшанувати пам’ять наших полеглих бійців. А в спортивному сенсі це й хороша пропаганда, це корисно для самих побратимів, для цивільних, хто долучився підтримати таку ініціативу. Це популяризує образ ветерана в нашій країні та вшановує пам’ять бійця, на честь кого сьогодні відбувається турнір. Треба виховувати суспільство, щоб воно адаптувалося під умови сьогодення, під умови війни. Треба виховувати шану та відданість захисникам, тому що, на мою думку, в нашому суспільстві це відбувається в нас не на належному рівні. Ті самі хвилини мовчання о 9-й ранку ігнорують, а такі турніри зайвий раз нагадають їм, завдяки кому ми можемо і покидати м’яч сьогодні, і випити каву в парку»,- Владислав Шатіло – ветеран, учасник турніру
Переможцем турніру стала команда «Сівер». А самі змагання вкотре довели: пам’ять про Героїв живе доти, допоки про них пам’ятають.
«Дуже дякую тобі, Валеро, що я тебе знала. Це для мене не втрата, а здобуток, тому що я була б дуже засмучена, якби я його не знала і прийшла сьогодні як гість. І я слухала б, яка це була людина, але не була дотична до його життя»,- Тетяна Бойко – подруга загиблого захисника
Журналіст: Іра Пономаренко
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv





