Суспільство (відео)

У Седневі відомий адвокат вирощує «плантації» північної ягоди (Відео)

Ягідний делікатес створювати під силу не лише аграріям. Недалеко від Чернігова, в селищі Седнів, вирощувати північну ягоду лохину взявся чернігівський адвокат Андрій Карась.

«Шість років тому я вперше почув про лохину. Про те, що вона є на території України. І вирішив перевірити, чи можна її вирощувати в наших умовах. Ну і як альтернативу картоплі. Тому що в нас усі на всіх площах дружно садять картоплю»,- Андрій Карась, адвокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині розвивають станцію шокової заморозки ягід

Щоб вивчити специфіку вирощування лохини, Андрій Карась їздив в уманський дендропарк. Там же були куплені чотириста саджанців цієї культури, які він розмістив на 10 сотках біля батьківської хати. Так ідея переросла в хобі.

«Це потихеньку переросло в хобі. По-перше, дуже цікаво вирощувати. Так, багато труднощів з ягодою. Ми сюди завозили торф, збирали в лісі опади з хвойних порід дерев. Рили борозни – укладали туди агроволокно, а потім засипали підготовленим ґрунтом»,- Андрій Карась, адвокат.

Для Андрія Карася це вже друге хобі, справа, якою він займається для душі. Був футбол, тепер додалася лохина.

«Кожної суботи, неділі Андрій Андрійович приїздить, опікується своєю культурою – поливає, обкошує, підгодовує»,- Сергій Маслов, секретар Седнівської селищної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягідний бізнес і неврожаї: як живе полуничний рай Чернігівщини

«Цікаво спостерігати, коли ці квіточки просто згортаються і утворюється ягідка»,- Андрій Карась, адвокат.

На своїй «плантації» площею 10 соток Андрій Карась вирощує три класичні сорти – Блюкроп, Блюголд і Блюстар.

«У них стандартний період дозрівання – початок червня, а плодоносять вони до середини серпня. Хороша ягода – велика, міцна. Вона не опадає, вона добре тримається»,- Андрій Карась, адвокат.

У сезон допомагають збирати лохину сусіди, з якими Андрій Андрійович здавна товаришує. Пенсіонери про культуру знають мало, проте смаковим якостям ягоди віддають належне.

«За лохину я мало що знаю. Що смачна, то смачна. Он вчора пекла сирну запіканку. То туди родзинок, ще й ягоди»,- Валентина Сугакова, допомагає збирати ягоду.

«Ну чого… Їсти смачна. Але біля неї турбот і клопоту»,- Григорій Сугаков, допомагає збирати ягоду.

Середня врожайність лохини – 4-8 кілограмів із куща. Плодоносить до 40 років.

Ягода придатна і для вживання в сирому вигляді, і для заморозки, перероблення тощо. Має багато корисних властивостей, зокрема для очей і кровоносної системи.

Проблем із реалізацією в чернігівського адвоката немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пів мільйона гривень за сезон: «ягідний титан» запрошує жителів Чернігівщини до співпраці (Відео)

«Серед знайомих. На ринках Чернігова. І в інтернеті. На ОЛХ оголошення даємо і за тиждень виконуємо замовлення на 50-100 кг і розсилаємо його в усі куточки України. Здебільшого на південь і схід. У них там не росте і дуже високі ціни»,- Андрій Карась, адвокат.

Оптова ціна лохини за кілограм – 3-5 доларів, на ринку – 180-200 гривень. Щодо «ритуалів» догляду за культурою, то до них належать підгодівля азотовмісними добривами, обрізка, просапування та крапельний полив.

Серед планів Андрія Карася – розширювати площу під лохиною, хотів це зробити вже давно, проте наразі відклав цю справу до кращих часів.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Олег Дешура

Ще статті по темі

Back to top button