В обласному центрі комплектування пояснили, як і навіщо жінкам ставати на військовий облік (Відео)
Протягом 2022 року всі жінки від 18 до 60 років мають стати на військовий облік. У Чернігівському обласному центрі комплектування та соціальної підтримки зазначили, що такі зміни до законодавства були внесені ще в березні минулого року.
«На сьогодні результатом цих змін до закону є наказ міністра оборони, в якому чітко зазначено, що і жінки повинні стати на військовий облік. Не призиватися на військову службу, а ми просто будемо розуміти кількість фахівців, які можуть проходити військову службу за мобілізацією або на випадок воєнного стану. Ми будемо бачити свій ресурс, який ми можемо використовувати для оборони нашої держави»,- Олег Гончарук, полковник, військовий комісар Чернігівського обласного ТЦК та СП.
Чимало суперечок триває навколо списку професій жінок, які підпадають під військовий облік. Раніше їх було трохи більше за 40.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінок певних професій в Україні зобов’язали стати на військовий облік: кого це стосується?
«Зараз ця кількість професій збільшена у зв’язку з тим, що ми переходимо до стандартів, які прийняті на всій території нашої держави, де класифікатор професій має бути в усіх однаковий. Я вважаю, що протягом першого кварталу 2022 року більш розширений перелік професій або якісь там особливості будуть надані нам у зв’язку з відпрацюваннями інших нормативних документів, насамперед Генерального штабу, який керує мобілізаційною підготовкою та військовим обліком у ЗСУ»,- Олег Гончарук, полковник, військовий комісар Чернігівського обласного ТЦК та СП.
Ухилення від постанови на військовий облік потягне за собою штраф від 850 до 1700 гривень для самої жінки. Роботодавцю це коштуватиме від 5100 до восьми з половиною тисяч гривень. В обласному центрі комплектування пояснили, що саме потрібно для постановки на облік.
«Десь після новорічних свят, у І-ІІ кварталі, коли буде зручний час, прийомні дні, а в нас вони практично кожен день із 8.00 до 17.00, крім обідньої перерви, підійти до територіального центру. Можна тут запитати, які документи, а можна подивитися на сайтах кожного територіального районного центру. Насамперед це копія паспорта, ідентифікаційного коду, документи про освіту, про одруження, документи про здобуття певної спеціальності. Після цього центр скеровує на проходження лікарської комісії, ми з´ясовуємо стан здоров´я та беремо громадянку на облік із видачі відповідного військового облікового документа»,- Олег Гончарук, полковник, військовий комісар Чернігівського обласного ТЦК та СП.
Якщо жінку визнають непридатною за станом здоров´я, то вона все одно отримає тимчасове посвідчення, де буде зазначено ступінь придатності до військової служби. Олег Гончарук зазначив, що це регулює Наказ Міністерства оборони №402 про військово-лікарську комісію. Тут також зазначено, що її проходять один раз на п’ять років. Де саме жінки зможуть це зробити, ще вирішуватимуть.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Ольга Лазун
Оператор Дмитро Дриганов