Ведмежий «терор» на Чернігівщині: бригади браконьєрів вирушили на полювання за «привидом» (Відео)

Аморально. Саме так охарактеризували дике бажання наживи, що охопило браконьєрську спільноту Чернігівщини, коли та дізналася, що до сновських лісів забрів ведмідь.

«На цей момент не становить для них жодної цінності, а просто добути тварину – я вважаю, що це аморально», – Микола Пиріг, начальник відділу мисливського господарства Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За словами працівників управління лісового господарства, крім разово виявленого сліду, жодних підтверджень наявності звіра немає. Головний мисливець області коментує ситуацію, поширену та розкручену засобами масової інформації.

«Та інформація, яка на сьогодні є у ЗМІ, припускає перебування в тому районі дикої тварини – ведмедя, який міг прийти туди з території Росії», – Микола Пиріг, начальник відділу мисливського господарства Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Цілком можливо, що ведмідь – це лише «фейк», такий собі «привид», а сліди отримані в іншій місцевості. Але про всяк випадок фахівці дають свої прогнози в разі небажаної зустрічі.

«З огляду на фотографії слідів, я можу з впевненістю сказати, що тварина молода. Їй 3-4 роки. А зустріч у лісі ведмедя і людини – це однозначно стресова ситуація для ведмедя. Я не вважаю, що з його боку буде агресія. Однозначно він тікатиме», – Микола Пиріг, начальник відділу мисливського господарства Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У наших реаліях під час зустрічі людини та ведмедя більше загроз виникає для останнього. Пересічні ж чернігівці мають свої рецепти, як діяти в разі зустрічі тет-а-тет із клишоногим.

–  Захищатись. Мовчки.

– Подати йому лапу. Привітатись.

– Шукати точку якомога вище. Але втекти навряд чи вдасться.

–  Лягти і лежати. Він мертвих не чіпає.

– Обійти легенько його. Не чіпати його.

– Тікати (сміється).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лісах Сновського району вештається ведмідь

–  Ведмедя… Я, мабуть, стану і чекатиму, коли він нападе на мене.

– Напевно, треба тікати або його лякати. Не знаю.

– Потрібно стати тихенько і постояти (сміється).

Досвідчені ж мисливці застерігають: головне – самому не виявляти агресії, саме вона може призвести до біди.

«Не треба провокувати тварину і тим паче стріляти в неї з вогнепальної зброї, бо в майбутньому ця тварина буде дуже агресивною до людей», – Микола Пиріг, начальник відділу мисливського господарства Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Потрібно поводитися спокійно, зупинитись і спостерігати за діями тварини. Зустрітись із ведмедем, як кажуть, ніс до носа, за словами Миколи Пирога, в нашій місцевості фактично нереально.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Немає коментарів

Leave a Comment

Увійти за допомогою: 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register