«Влада чинить як князьок із своїми холопами», – чернігівські вчителі про втрату надбавки (Відео)

Останній день січня у педагогічних колективах Чернігова визвав шквал емоцій. Їх поставили перед фактом, що з нового року вони втрачають до 20% надбавки за престижність праці.

«31 –го січня нас як і працівників по іншим школам зібрали на педраду де зачитали наказ згідно якого з 1 січня з нас знімають надбавку і через це ми не отримали заробітну плату оскільки її перераховують», – Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

Ця доплата була введене ще в 2013-му, на сьогодні ж наказом управління освіти Чернігова її прибрали. Педагоги цей наказ підписували, тепер бояться що їх афтографи розцінять як добровільну відмову від доплат.

«Формулювання того наказу було ознайомлена. Тобто ми підписувались тільки за те, що ми ознайомлені, а не з тим що ми згодні», – Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

Місцеві ж владці в цій ситуації кивають на центральну владу. Буцімто вони стали заручниками недофінансування освіти.

«Це наказ управління освіти. Виникла така ситуація, що ми отримуали недостатню кількість субвенції. Нам не вистачає 66 мільйонів, щоб вони могли отримувати які раніше за престижність професії», – Ольга Хоніч, заступник чернігівського міського голови.

Депутати ж Верховної Ради вказують на неякісний бюджет держави.

«Міста позбавляються найголовнішого – грошей на охорону здоров’я і грошей на освіту», – Анна Романова, народний депутат України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Обрані» медики і вчителі отримають новорічну премію

Фінансувати ж, з чернігівського місцевого бюджету наша влада не поспішає. Натякаючи на брак ресурсу.

«Ми можемо фінансувати тільки виходячи з того який фінансовий ресурс ми маємо. Якщо б їх можна було б взяти з іншого джерела, їх потрібно закладати туди», – Ольга Хоніч, заступник чернігівського міського голови.

Коментар у керівника освіти міста взяти не вдалося. Василь Білогура був у відрядженні. А в той час коли вчителі міста втрачають кровно зароблені в кабінеті головного педагога повним ходом відбувається ремонт. Педагоги ж ображаються не тільки на фінансові урізання. А й на відношення до них влади.

«Розумієте, що справа не в грошах. Справа в тому цинізмі з яким поводиться наша влада. Тобто влада чинить як місцевий князьок, у своїй вотчині зі своїми холопами», – Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

Поки що опорю в боротьбі за свої права вчителі бачать у профспілках але в разі якщо останні не спрацюють обіцяють до власної самоорганізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Золоті» зупинки Чернігова: хроніка брехні та ілюзій

«Ми письмово звертаємось до профсоюзів з проханням пояснити їх дії, тому що вони створені для того щоб захищати наші права якщо профсоюзи скажуть, що ви нічого не зміните, то наступний крок буде вихід з цих профсоюзів», – Марина Поплавська, вчитель англійської мови.

«Профспілка визначилась які будуть дії для захисту прав своїх членів. – Так, ми визначились. Я зараз нічого не буду казати. Ми з понеділка зустрічаємось з Білогурою. Вже у нас є домовини», – Ірина Ведь, заступник голови чернігівської міської організації профспілки освітян.

Ситуація з відміною надбавок, яка торкнулася не тільки Чернігова, має вирішитись в найближчі тижні. Коли й стане відомо чи проковтнуть наші педагоги  урізання власного бюджету або ж спробують поборотись за власні права.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Сергій Бутько

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register