Життя громад

У Бахмацькій громаді реалізовують програму з врегулювання чисельності безпритульних тварин

На вулицях багатьох населених пунктів області часто можна побачити безпритульних тварин. Хтось їх підгодовує, а хтось — скаржиться на їхню агресивність, не замислюючись, чому ці тварини опинилися на вулиці. Здебільшого, причина завжди одна — людська безвідповідальність. Існує така проблема і в Бахмачі.

Найпопулярнішим та найдієвішим методом стабілізації чисельності безхатніх чотирилапих є стерилізація. Тому аби забезпечити комфортне та безпечне співіснування людини і тварини, на території Бахмацької  громади реалізовують програму з врегулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без медика й автобусного сполучення, або Як живуть села на Чернігівщині

Програма розрахована на 2021-2022 роки і передбачає фінансування з бюджету громади.

«Початку роботи передував тривалий період пошуку лікаря-ветеринара. Зрештою, перевагу надали жителю громади, адже хотілося, щоб цим питанням займалися фахівці саме з нашої громади, а не організації з інших міст», — розповідають в Бахмацькій міській раді.

Наразі операційні втручання здійснює лікар-ветеринар Олексій Баграновський, який має значний досвід роботи в цій сфері. Олексій тривалий час працював і опікувався тваринами у благодійній організації «Дім Сірка» в Івано-Франківську.

195384585_343823097121892_3764928921863953865_n

Нині вже стерилізовано 20 тварин-безхатьків. Тепер вони мають бірочки на вухах – знак, що тварина стерилізована і не має функції розмноження.

Також до роботи долучилися волонтери ГО «Вогонь Відродження». Представники цієї організації відловлюють чотирилапих на вулицях та здійснюють догляд за ними.

Отже, програма діє, і найближчим часом її результати будуть дійсно помітні та відчутні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя громад: На Чернігівщині зберігається відома на весь світ чудотворна ікона (Відео)

«Відзначимо, що проблема безконтрольного розмноження безпритульних та домашніх тварин – не поодинока і не є притаманною лише нашій громаді. Це одна з тих проблем, яка існує по всій країні. Але нам під силу змінити ситуацію, якщо кожен візьме на себе відповідальність за контроль розмноження своїх домашніх улюбленців. Це перший крок на шляху до успіху в справі подолання проблеми вцілому. Додати сюди трішки людяності й доброти в поводженні з безпритульними тваринами, а також гуманні методи контролю їх чисельності – от і вийде ідеальний рецепт вирішення проблеми», — вважають у громаді.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button