Не маєш «прописки» – плати за навчання: думки чернігівців про мерську ініціативу

usman-vardz1[1]

Чернігівська міськрада все ще хоче поділити дітей на «своїх» і «чужих». Тобто пропонується ввести плату за навчання в чернігівських школах дітей без міської реєстрації.

При цьому їхні батьки працюють у Чернігові, сплачують тут податки і винаймають житло без права реєстрації в ньому. А невдовзі ще й будуть змушені платити за навчання своїх дітей, якщо громади, де вони зареєстровані, відмовляться перераховувати кошти.

До таких оплачуваних послуг також належатиме сфера охорони здоров’я, культури та спорту.

Зважаючи на актуальність проблеми, ЧЕline вирішив розпитати людей, що вони думають про таку мерську ініціативу.

Анна ЯкубецьАнна Якубець

Погано ставлюся. Вважаю, що середня освіта повинна бути безкоштовною для всіх. Якщо діти йдуть до школи не за пропискою, отже, на це у батьків є певні причини, певні життєві обставини.

Тетяна Дядюктетяна дядюк

Якщо батьки працюють у Чернігові та сплачують податки до нашого бюджету, то вважаю, що їхні діти в школі мають навчатися безкоштовно. А ось за навчання студентів ПТУ і технікумів мають платити сільські ради, на території яких прописані діти.

Андрій ХоружийАндрій Хоружий

Не хочеться мені влазить у цю політику, але ставлення до такої «новації» негативне…

 

Анна Каравайко

Це цілковита маячня.

Галина ЧорнаГалина Чорна

Вважаю, що це взагалі цілковите неподобство! Я живу в Чернігові вже майже 8 років, тут працюю, плачу податки до бюджету міста, син мій живе зі мною і ходить до школи в Чернігові теж восьмий рік, але прописаний він в іншому місті (хоч і в Чернігівській області), і чому я повинна за нього платити якісь суми до бюджету або комусь у кишеню??? Я і так плачу податки!!! Хто мені допоміг оплатити хоч одного репетитора для сина, купити спеціалізовані книги чи зошити, хто допоміг оплатити тренування?! Та ніхто!!! А як «збивати» гроші – то місцева влада тут як тут.

Більш безглуздої пропозиції від мера я ще не чула!

Я ще 8 років тому в лікарні обурювалася, що повинна за сина платити внески, що він не прописаний у Чернігові. Ну як так можна? Лікарню поборола, не платила, а тут давайте ще за освіту платити…

Максим Блакитний Максим Блакитний

Я проти такої ініціативи. Освіта початкова і середня в нашій державі – безкоштовні. Загалом освіта – це основа існування країни, як і мова. Це питання гідності й честі, а не просто гроші якісь.

Олеся ГордієнкоОлеся Гордієнко

Може, ініціатива загалом і непогана. Але не зараз і не в нашій країні, і не в нашому місті. Ось, наприклад, ситуація. Молода сім’я із середнім достатком (4 000 грн для Чернігова). Купити квартиру в місті за такі гроші вкрай важко. Адже треба поїсти, одягтися, дитину нагодувати, до школи відправити, і щоб не гірша за інших була, а то ще й насміхатимуться. А тут ще й за школу плати.

І, мабуть, не копійки. На мою думку, це наразі здається знущанням. Зарплатню людям підняли на копійки (якщо враховувати інфляцію), а деруть три шкури (податки, комуналка, ціни в магазинах). Мені здається, що нині доцільніше запроваджувати інші ініціативи, наприклад, для розбудови економіки. Бо забрати щось легше, ніж побудувати.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password