Скільки грошей «пішло» за пацієнтами на Чернігівщині

money-patient-1024x640[1]

Найбільше фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» одержали заклади первинної медичної допомоги в Києві, Полтавській, Вінницькій та Дніпропетровській області.

13 липня 2018 року 152 медичні заклади отримали гроші за обслуговування пацієнтів у липні за новою моделлю фінансування. Серед них 140 – комунальні заклади у 20 областях України та в Києві. У цих медичних закладах обслуговуються понад 8 млн українців.

Про це ЧЕline повідомили в Державній установі Чернігівського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я.

У Києві найбільше закладів, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, відповідно, столичні центри первинної медичної допомоги загалом отримали найбільше фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» – 28 медзакладів і понад 84 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, до яких лікарень Чернігівщини прийшло по декларації найбільше пацієнтів

Серед областей найбільше грошей від Нацслужби здоров’я за пацієнтів отримали заклади первинної медичної допомоги Полтавської (16 закладів і 28,112 млн грн), Вінницької (21 медзаклад і 28,289 млн грн) і Дніпропетровської (14 медзакладів і 26,695 млн грн) областей. У Чернівецькій області лише один заклад отримав фінансування за новою моделлю на суму 307,7 тис. гривень.

2018-07-20_135051

Уперше ці заклади отримали фінансування не за територіальним принципом, а за пацієнтів, яких дійсно обслуговують. Гроші за тарифами Нацслужби здоров’я заклади отримуватимуть щомісячно. Водночас щомісячно сума буде перераховуватися, відповідно до зростання кількості декларацій, які підписують пацієнти із лікарями цих медзакладів.

Оплата послуг закладів, які уклали договори з Нацслужбою здоров’я, у 2018 році – поки триває перехід від однієї моделі фінансування до іншої – відбувається одночасно за двома принципами. На пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів, за річним тарифом на послуги:

  • 0-5 років — 1480 грн;
  • 6-17 — 814 грн;
  • 18-39 — 370 грн;
  • 40-64 — 444 грн;
  • 65+ — 740 грн.

Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн на рік за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісячно вираховуватимуть кількість осіб, які вже подали декларації про вибір лікаря.

Відповідно, фінансування для кожного закладу є індивідуальним і залежить від кількості декларацій і вікового складу пацієнтів, яких він обслуговує. Уже у липні деякі заклади отримали вдвічі більше грошей від НСЗУ, ніж за субвенцією. Медзаклади, законтрактовані НСЗУ, відтепер самостійно планують свої витрати, зокрема заробітні плати медиків, на які відтепер не діють тарифні сітки для бюджетних установ. Міністерство охорони здоров’я очікує, що збільшене фінансування дасть змогу керівникам закладів, що першими увійшли у реформу, суттєво підвищити заробітні плати медикам.

Медзаклади, які ще не підписали договори з Нацслужбою здоров’я, продовжують фінансуватися за субвенцією.15151

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register