Тютюновий король з прикордоння Чернігівщини

53853822_334379503872030_5747532154699513856_n

Від провінційного українського містечка на Чернігівщині до Швейцарії. Від бідної багатодітної сім’ї до титулу тютюнового короля світу. Йдеться про легендарного Зіно Давідофф, який народився в цей день 113 років тому.

Народився Зіно саме в Новгород-Сіверському районі. Улюбленець долі, щасливчик – це точно не про нього, бо успіх довелося здобувати важкою працею. Спершу сім’я жила в містечку Новгород-Сіверський, далі переїздить до Києва, де батько відкриває тютюнову крамницю. Та справи йдуть мляво, родина наважується переїхати ще раз – цього разу до Швейцарії.

Заповзятливий син швидко зрозумів: якщо він зараз не візьме справи у свої руки – їх знову чекатиме банкрутство. Заможним європейцям треба було запропонувати щось особливе і по це він вирушає на плантації Латинської Америки. Протягом п’яти років вивчає, як правильно вирощувати листя, сушити та скручувати його. Усе для того, щоб зрозуміти, якою повинна бути дорога сигара.

І там же усвідомлює головну помилку експортерів. Поки прекрасний тютюн перепливає океан, його якість знижується. Тож саме Зіно почав першим перевозити сигари в спеціальних коробках-х’юмідорах, які під час тривалої мандрівки підтримували відповідну вологість і зберігали смак тютюну. І це спрацювало: за декілька років батьківська крамниця перетворюється на успішний бізнес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Новгород-Сіверському районі син убив батька

Основна ставка – на якість. У підвалі крамниці Зіно обладнав спеціальний льох, що повністю відтворював клімат Куби, всі сигари були скручені вручну. Зіграла на руку й Друга світова. Давідофф викупив усі сигари у Франції, країни Латинської Америки не надсилали, побоюючись за свої кораблі. В одну мить Зіно став європейським монополістом. Утім, і це не давало приводу хоч трохи знехтувати якістю. Давідофф не брав відпустку, особисто зустрічав клієнтів у вишуканому костюмі. А вони були більш ніж поважні: магнати Ротшильди й Кеннеді та зірки Марлен Дітріх і Ален Делон. Саме Давідофф зробив кубинські сигари відомими на весь світ.

Але тільки до моменту, поки вони були високої якості. Щойно до нього дійшли нарікання – спалив 200 тисяч їхніх сигар і відкрив фабрику в Домініканській республіці. Надто складним був шлях Зіно від київської крамниці до тютюнової імперії, щоб хтось заплямував його репутацію.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register