З жовтня 2018 року платежі за побутовий газ приведено до стандартних умов

Znimok-ekrana-2017-12-16-o-18.09.39-e1521702334872

Починаючи з жовтня 2018 року, приведення до стандартних умов застосовується для обсягів газу, спожитого усіма без винятку клієнтами «Чернігівгаз Збуту». Правові підстави рахувати газ за єдиним стандартом з`явилися майже три роки тому, але побутові споживачі продовжували сплачувати обсяги газу, обчислені лічильниками, в робочих умовах. Така різниця призвела до виникнення боргу ТОВ «Чернігівгаз Збут» перед НАК «Нафтогаз України» на суму 195,5 млн грн.

В листопаді мешканцям Чернігівської області надійдуть рахунки, в яких об’єм газу за показаннями індивідуального лічильника приведений до стандартних умов.

По кожному особовому рахунку в квитанціях буде зазначена інформація щодо різниці в об’ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах за період з 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чернігівгаз Збут» просить споживачів повідомляти щодо проблем із доставкою квитанцій

Населення стало останньою категорією споживачів газу, для яких використовують таке приведення. Всі інші, включаючи установи освіти і охорони здоров’я, оплачують спожитий газ тільки з приведенням до стандартних умов вже близько трьох років.

Правомірність застосування коригувань обсягів спожитого газу з грудня 2015 року підтверджується низкою нормативних документів. Втім, рішення державних органів влади унеможливило проведення таких розрахунків з побутовими споживачами. Натомість оптовий постачальник газу для населення – НАК – передавав «Чернігівгаз Збуту» обсяги газу лише на умовах приведення до стандартних умов.

Характерною властивістю природного газу є зменшення об`єму при охолодженні, а при нагріванні навпаки – збільшення.Тобто, температура повітря в процесіобліку газувідіграєважливу роль. Незважаючи на це, «Чернігівгаз Збут» був змушений навіть взимку продавати і проводити розрахунки з НАКом за газ як при температурі + 20С і стандартному атмосферному тиску 760 мм рт. ст. При цьому спожитий, але несплачений газ рахувався за «Чернігівгаз Збутом».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для «Чернігівгаз збут» надрукують платіжки на понад 3 мільйони

«Більше 80% поставок газу «Чернігівгаз Збуту» припадає на опалювальний сезон, в зв’язку з чим збитки компанії зростають пропорційно зростанню споживання ресурсу. За три роки різниця між фактично спожитим, але не сплаченим мешканцями області газом сягнула 31,1 млн кубометрів, або 195,5 млн гривень, – поінформував директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста. – А застосування стандартних умов у всіх споживачів створить рівні умови обліку і зупинить подальше накопичення такого роду заборгованості».

Підставою для виставлення рахунків в стандартних кубах стало прийняття Постанови Кабміну № 867, де однією з умов гарантованих поставок газу населенню є не допущення росту заборгованості «Чернігівгаз Збуту» перед НАК «Нафтогазом». Іншими словами, починаючи з 1 листопада, неплатежі збутівської компанії не повинні перебільшити загальну суми боргу по побутовим споживачам, зафіксовану станом на 1 жовтня 2018 року.

Борги за період з грудня 2015 року по вересень 2018 року з’явилися з причин, що не залежать від «Чернігівгаз Збуту». Тому газова компанія звертається до органів влади для зваженого і комплексного вирішення проблеми цих боргів. Без такого рішення компанії доведеться пред’явити виниклу заборгованість до оплати споживачам.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register