Люди: Півсотні країн світу, балет і йога: тендітна чернігівка з величезним багажем цікавостей
Така маленька на вигляд, але з таким великим і цікавим багажем за плечима. Олена Дурнєва народилася в Чернігові, відвідала півсотні країн. Вона спробувала їх на смак і розкривала їх зсередини, для цього їй знадобилось дев’ять років.
Звичайна дитина, яка прагнула до знань
Із дитинства Олена Дурнєва була звичайною дитиною і навчалася у 31-й гімназії. Вона вивчала англійську мову та класичну хореографію в цій же гімназії. Крім того, захоплювалася малюванням.
-Я завжди була дуже спокійною дитиною, яка прагнула до знань.
Закінчила ЧДТУ за спеціальністю «економіка підприємств», але за фахом працювала недовго. Згодом вирішила пов’язати своє життя з фізичним вихованням, тому вступила до Національного університету фізкультури і спорту в Києві, де й поринула у світ біохімії, фізіології, анатомії та біомеханіки.
Досі не перестаю дивуватися можливостям людського тіла – це неймовірно гнучкий і адаптативний інструмент, який нам даровано для життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: «Об’їздив майже всю Україну, пишу кіносценарії і не цікавлюсь політикою», – літератор Володимир Коваль
Подорожі та хореографія – змінюють і виховують
Як каже народна мудрість – знання за плечима не носити. І вивчення англійської та зацікавленість класичною хореографією стали недаремною працею для Олени в майбутньому.
За словами дівчини, знання англійської мови дуже допомогли їй у роботі в міжнародній компанії, згодом в мандрах. Класична хореографія виховала в ній самодисципліну, цілеспрямованість і витривалість.
-Я навіть не можу підрахувати кількість країн, у яких мені довелося побувати. Скажу лише, що ніколи не мандрувала як турист. Життя завжди затримувало мене в іноземних країнах не менше ніж на місяць, а іноді й на кілька років.
Мій загальний стаж мандрування світом становить 9 років. Звісно, подорожі розширюють світогляд і змінюють свідомість. Але найважливішим у подорожах вважаю зустрічі з людьми, лише вони можуть максимально відобразити культуру країни, її ідеологію, розкрити спадщину. Я дуже вдячна за ту кількість відкритих людей, яку мені довелося зустріти!
Небезпека перетворювалася на позитивний досвід
У 90 % подорожей я подорожувала наодинці і планувала всі переїзди й перельоти самостійно. Ніколи не зверталась до туроператорів. З одного боку, така самостійність здається небезпечною, а з іншого – дає тобі повну свободу. Ти можеш змінити свій маршрут, коли тобі заманеться.
Олена розповіла, що в дорозі траплялися різні ситуації. Але їй щастило і всі негаразди завжди перетворювалися на дуже позитивний досвід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЮДИ: Серіал «Школа», безпека у школі та знущання над деревами очима школярки Яніни Деркач
-Я перебувала в Індії з другом і планувала їхати до Індонезії. Ми намагалися отримати необхідні візи в Мумбаї, але друг прийшов на прийом до посольства в пляжних шортах і його не прийняли.
Мені довелося дізнатися, як нам отримати візу. Виявилося, що в Індії з цим нам не допоможуть. Тому вирішили летіти на Балі через Сінгапур (одна із найулюбленіших моїх країн), де й отримали необхідні документи та провели три неймовірні доби.
Отак негаразди стають бонусом у подорожах.
Франція залишилась у душі назавжди
З усіх країн і міст, де довелося побувати чернігівці, найулюбленішим місцем стала північ Франції (Нормандія, Бургундія).
— Моє серце мешкає там, на прохолодному й безмежному узбережжі Атлантики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: Курйози в Польщі, кінець фрілансу й антидепресанти з YouTube: різностороннє життя Михайла Репеха
Про що шкодує та чим пишається чернігівка
-Я не можу навести випадок із життя, про який шкодую, якби довелося прожити життя ще раз, нічого не змінювала б.
Не вбачаю сенсу пишатися, бо знаю, що немає жодних кордонів, і кожного дня людина може ставати кращою. Зробити комусь добро, йти вперед, працювати над собою.
Майбутнє країни
Олена Дурнєва вірить у краще України, але вважає, що воно залежить від кожного громадянина.
— Вірю, що зміни на краще залежать від кожного окремого громадянина і члена суспільства. Якщо кожна людина буде цілеспрямовано підвищувати рівень своєї свідомості, то й загальна соціальна свідомість виросте.
Як і в великих компаніях, багато чого залежить від керівника, але продуктивність організації, як і країни, складається зі свідомих зусиль усіх членів команди.
Наталі Солодовник