Економіка

Підготовка до навчального року: розірвання договору з КП «Шкільне» та нові вікна

20160629_132339

Питання підвищення енергоефективності та харчування в закладах освіти стали головними під час експертного обговорення на тему «Як відбувається підготовка до нового навчального року в Чернігові: проблеми і перспективи фінансування освітньої галузі», що відбулося 29 червня в громадському прес-центрі «Ініціатива».

Про це ЧEline повідомили в прес-центрі «Ініціатива».

Як відомо, на початку року управлінню освіти були виділені значні кошти на термомодернізацію та комп’ютеризацію.

20160629_130506

«На сьогодні за програмою підвищення енергоефективності по дошкільних закладах планується виділити трохи більше 2 млн гривень, по загальноосвітніх навчальних закладах – 4,9 млн.

Окремим рядком іде термомодернізація школи № 5 – 1,5 млн гривень і колегіуму № 11 – 1,424 млн», – розповів заступник начальника управління освіти Чернігівської міської ради Михайло Рубан.

Наразі підписані контракти з трьома фірмами, що перемогли в системі Prozorro, і вони готуються до виконання робіт.

Що стосується скандалу довкола закупівель вікон для третьої школи (сертифікат виробника був прострочений), то Михайло Рубан повідомив, що наразі цим фактом займається поліція. Закупівлі не скасовано, проте він як голова тендерного комітету думає, як краще вийти з цієї ситуації.

Умову розміщення виробничих потужностей виробників вікон у Чернігові, яку система Prozorro назвала дискримінаційною по відношенню до більшості учасників торгів, Михайло Рубан назвав вимушеною, оскільки тільки так, на його думку, можна проконтролювати якість виробництва. Всі договори, що містили цю вимогу, вже підписані.

Водночас договір із КП «Шкільне», який антимонопольний комітет дав рекомендацію розірвати і яким також наразі займається поліція, буде розірвано.

«Доведеться оголошувати нові торги, а це певний термін, як ви розумієте. Сподіваємось, із 1 вересня як харчували дітей, так і будемо харчувати», – зазначив Михайло Рубан.

Питанням енергоефективності в бюджетних закладах опікуються в управлінні економічного розвитку. Там планують взяти участь у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» шляхом залучення коштів позики від Європейського інвестиційного банку на умовах, визначених Фінансовою угодою, в обсязі до 7 млн євро для фінансування субпроекту «Термомодернізація будівель бюджетних закладів міста Чернігова», що передбачає впровадження комплексу енергозберігаючих заходів у бюджетних закладах міста.

20160629_132141

«Державою підписана угодапро кредитування уряду України на суму 400 млн доларів на зазначений проект. Чернігів планує подати заявку на проведення енергоефективних заходів у 73 бюджетних установах.

Серед яких основна маса – це заклади управління освіти», – говорить начальник управління економічного розвитку Чернігівської міської ради Людмила Максименко.

Буде місто включене до цієї програми чи ні, наразі гарантії немає, але в управлінні стверджують, що роблять для цього все можливе.

«Ставка кредиту 1,8 %, щось додасть Мінфін за своєю гарантією. Тож десь очікується до 3 %. Більш цікавих умов кредитування я не знаю», – відзначила Людмила Максименко.

За прогнозами такий проект окупиться за 8,5 року. Контролюватимуть виконання зокрема й європейські кредитори.

Підбиваючи підсумки, експерти відзначили, що наразі всі проекти здаються привабливими, втім можливість росту курсу валют, а також корупційні ризики все ж залишають необхідність того, щоб громадськість більш уважно стежила за перебігом їх реалізації.

Ще статті по темі

Back to top button