Чорний день в історії світу – Чорнобильська трагедія: спогади чернігівців (Відео)
26 квітня 1986 року – цього дня сталася одна з найжахливіших катастроф в історії ХХ століття. У ніч із 25 на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції стався вибух. Він призвів до викиду в атмосферу величезних доз радіації.
«Я народився поряд із Чорнобилем. Там недалеко – Гостомель, Київська область. У чому остаточна причина цієї аварії – мабуть, невідпрацювання тих технологій, які повинні відбуватися під час перезапуску реактора.«
«Був вибух на реакторі. В мене батько свого часу був там ліквідатором. Загинуло дуже багато пожежників. Вийшов дуже великий радіаційний фон, що забруднив повітря багатьох країн, і на сьогодні є ті хвороби, які днині залишаються в людей.«
«Це велика була трагедія. Навіть зараз ще є наслідки цього. Той самий Жовтий ліс, довго ще туди ніхто не може заселитися.«
«Я тоді навчався у військовому училищі на території росії. Тоді був радянський союз. Я знаю, що тоді з училища хімзахисту курсантів четвертого курсу теж відправляли на відновлення, скажемо так, до Чорнобиля.«
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація із затопленням у Сновську погіршилася: людям досі ніхто не допоміг
Цю трагедію радянська влада певний час замовчувала. Радіоактивним цезієм унаслідок трагедії було забруднено 3/4 Європи. Приблизно пів мільйона людей померли від наслідків радіації. 90 тисяч людей було евакуйовано, 81 населений пункт залишився без людей. І наразі Чорнобиль залишається зоною відчуження.
«Це було майже на моїх очах. Я тут живу поряд. Це все – страх. У людей був спершу страх, а потім наче засвоїлися.«
«Найбільше, що зачепило – це те, що приховували, те, що не одразу нам це повідомили. Тримали в таємниці. Від цього загинуло дуже багато людей.«
«Дні три ми взагалі нічого не знали. А вже потім почалися якісь чутки, а потім лише сказали, що сталася трагедія така.«
Цю страшну сторінку історії знає майже кожен українець. Ця дата закарбувалась у пам’яті як трагедія для всього світу. Проте вже 2022 року під час повномасштабного вторгнення російські війська захопили Чорнобильську АЕС, вкотре доводячи свою ницість. Їхні дії могли призвести до страшних наслідків. Вони тримали працівників АЕС у заручниках, багато з них ще досі перебувають у російському полоні.
Ми маємо пам’ятати нашу історію, аби знову не писати цю трагічну сторінку.
Журналіст: Оксана Замятіна
Оператор: Сергій Бутько
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv