Барбер-культура завойовує чоловічі серця в Чернігові (Відео)
Барбершоп – нова тенденція для Чернігова так точно. Всі любителі бороди та вусів тепер мають власний, так би мовити, оазис, де можуть приділити їм максимум уваги. На тему барбер-культури ЧЕline спілкувався у єдиному в Чернігові барбершопі.
«Зародилося це у 18 столітті в Америці, а паралельно і в Європі. Від самого початку «барба» – це борода на латині. Звідти й пішло «барбершоп», «барбер» – чоловічий перукар. Борода в принципі завжди була в моді. Але в деякі періоди вона не була в пошані. Однак зараз спостерігається певний бум носіння бороди, чоловіки хочуть мати мужній вигляд», — Олександр, барбер-перукар.
Мати мужній, середньовічний, грубий вигляд. Ось що є головною причиною моди на бороди. Проте бородачі називають й інші плюси та мінуси бородоносіння.
— Плюси – взимку, мабуть, не холодно.
— Мені здається, це гарно.
— Не знаю, мабуть, ліньки голитися. Гарно, модно. Зараз принаймні. І не стільки часу займає особистий догляд.
— Трішки економлю час. Хоча теж треба доглядати за нею.
— Мінуси – свербить. Інколи.
— Мінус – це підстригати треба.
— До мінусів можна зарахувати догляд. Розчісувати, мити і час від часу стригти.
І, звісно, найголовніше – борода для чоловіка має уживатись зі смаками його дівчини або дружини. Думки слабшої половини стосовно файності борід розділилися: старше покоління – «проти», молодше – «за».
— Мені здається, що це дуже індивідуальна річ. Це естетично, якщо за цим доглядати і якщо це підходить до рис обличчя.
— Мабуть, гарно – з одного боку. Але з іншого – це все на любителя.
— Чесно кажучи, я не люблю бородатих і вусатих чоловіків.
— Борода з вусами має кращий вигляд, ніж просто вуса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівський стиль: віртуоз перукарського мистецтва Альона Василенко
Загалом цікавинкою барбершопів є їхній виключно чоловічий склад і застосовування для гоління бороди саме небезпечної бритви.
«Ми для стрижки бороди завжди використовуємо небезпечну бритву. Але зараз це трішки трансформувалось. Раніше використовували бритву з суцільним лезом, а зараз – зі змінними», — Олександр, барбер-перукар.
Раніше в кожного клієнта була своя індивідуальна бритва, яка постійно зберігалась у барбешопі та застосовувалася лише для однієї людини.
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов
Барбер-шмарбер) Лучше б книжный магазин открыли, модники хреновы.