«Льодоступи»: чудо-винахід для слизьких тротуарів Чернігова (Відео)

Зима – пора підвищеного травматизму. Лід, намерзлий чи спресований сніг стають своєрідною ковзанкою, що часто приводить чернігівців до міських травмпунктів. Одне з порівняно недавніх «ноу-хау», що допомагає від падіння, – льодоступи. Це спеціальні пристрої, що вдягаються на підошву взуття та мають стальні шипи.

«Щоб не впасти на льоду. Там металеві шипи, які не дають вам підсковзнутись і впасти. Не так давно почали користуватись попитом. Останнім часом популярні», – Валентина, продавець спортивного магазину.

– Ідуть на будь-який розмір, тобто на будь-яке зимове взуття. Берете верхню частину, вдягаєте на носок, другу натягуєте на п’ятку. Шипами вниз. Ці шипи входять у сніг і відбувається гальмування.

Травматологи також радять узимку користуватись усіма можливими пристроями, що допомагають зберегти вертикальне положення.

«Льодоступи – річ хороша, проте, по-перше, люди в нас не дуже думають про свою безпеку, по-друге їх засмучує, що це певною мірою зайве. атрибути. В зовнішньому вигляді людини. Модельні черевички якщо взути, то льодоступи на них мають не дуже гарний вигляд», – Сергій Кушнір, завідувач травматологічного відділення Чернігівської лікарні №2.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як рухатися, коли ожеледиця: інструкція

Коштують до 100 гривень. В інтернеті є й дорожчі та складніші варіанти. Для роздрібної мережі Чернігова це наразі новинка. Знайти важко. Переважно в спортивних магазинах. Чернігівці про них знають мало, але мають свої рецепти збереження рівноваги.

– Щоб не падати, на взуття пластир наклеюю. І ходиш і не падаєш.

– Без каблуків ходжу. – Допомагає? – Так.

– Бурочки і голоші у мене не слизькі. От я в них і ходжу.

Загалом проблема травматизму через падіння взимку є досить актуальною, тому травматологи радять чернігівцям не нехтувати власною безпекою на слизьких ділянках доріг.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register